MKE Ankaragucu wciąż bez wygranej, trzech Polaków na boisku

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Zespół MKE Ankaragucu zremisował u siebie z Kasimpasa SK 1:1 (0:1) w meczu 20. kolejki tureckiej ekstraklasy. W barwach gospodarzy zagrali Michał Pazdan oraz debiutujący Daniel Łukasik i Konrad Michalak.
Spotkanie znakomicie rozpoczęli goście, którzy w 7. minucie objęli prowadzenie. Mame Thiam uciekł Michałowi Pazdanowi i oddał skuteczny strzał głową.
Gospodarze wyrównali w 50. minucie, kiedy Gerson Rodrigues wykorzystał rzut karny.
W zespole z Ankary po 90 minut rozegrali Michał Pazdan i Daniel Łukasik, który niedawno dołączył do tureckiego zespołu. Tego samo ogłoszono transfer Konrada Michalaka. Skrzydłowy rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, na murawie pojawił się w 78. minucie.
W tabeli Super Lig Kasimpasa SK jest szesnasta z dorobkiem 16 punktów. Ekipa ze Stambułu nie wygrała piątego spotkania z rzędu.
Jeszcze gorszą serię notuje zespół Ankaragucu, który na zwycięstwo czeka już od trzynastu kolejek. W tabeli zajmuje przedostatnie, 17. miejsce, mając na koncie 14 punktów.