Młodzież uratowała FC Barcelonę! Było blisko kompromitacji na Camp Nou [WIDEO]

FC Barcelona wygrała 3:2 z Elche. Bohaterami spotkania zostali młodzi zawodnicy "Dumy Katalonii".
Przed pierwszym gwizdkiem Pedri zaprezentował nagrodę Golden Boy dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia. Pomocnik od kilku tygodni nie gra z powodu kontuzji.
Już w 2. minucie Ferran Jutgla, który po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w wyjściowym składzie, wpakował piłkę do bramki. Gol napastnika Barcelony nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
Jutgla dopiął swego w 16. minucie. Tym razem wykorzystał centrę z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.
Chwilę później "Barca" prowadziła już 2:0. Kapitalną akcję przeprowadził 17-letni Gavi. Środkowy pomocnik zgubił kilku rywali i z zimną krwią strzelił pierwszego gola w tym sezonie. Został on trzecim najmłodszym strzelcem gola w historii Barcelony, ustępując Bojanowi Krkiciowi i Ansu Fatiemu.
Po 25 minutach Barcelona mogła prowadzić trzema bramkami. Dobrej okazji nie wykorzystał jednak Frenkie de Jong. Następnie Gavi mógł skompletować dublet, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców Elche. Całą akcję zainicjował aktywny dziś Ez Abde.
Po przerwie nastąpiła odpowiedź gości. Bramkę kontaktową dla Elche zdobył Tete Morente, który mocnym strzałem pokonał Marka-Andre ter Stegena. Jakby tego było mało, kilkadziesiąt sekund później Pere Milla doprowadził do remisu, wykorzystując centrę z prawego skrzydła.
W 85. minucie znów do głosu doszła barcelońska młodzież. 17-letni Gavi asystował 19-letniemu Nico Gonzalezowi.
Bramka pomocnika zapewniła Barcelonie zwycięstwo. "Blaugrana" zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli. Elche jest szesnaste.
Adam Kłos18 Dec 2021 · 20:23