MLS: Los Angeles FC wygrało z Salt Lake City 2:1

Los Angeles FC wygrało z Realem Salt Lake 2:1
Los Angeles FC
Los Angeles FC pokonał Real Salt Lake 2:1 w sobotnim meczu amerykańskiej Major League Soccer. Dla gospodarzy to trzecie zwycięstwo w tym sezonie i drugie wywalczone w doliczonym czasie gry.
Goście objęli prowadzenie w 35. minucie. Rzut karny na gola zamienił Damir Kreilach. Wyrównał jeszcze przed przerwą Diego Rossi. Choć od 84. minuty przyjezdni grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Justin Jose Portillo, zanosiło się, że spotkanie zakończy się remisem.
W drugiej minucie doliczonego czasu gry Walker Zimmerman zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka miała zaskakujący tor lotu, że bramkarz nie był w stanie zareagować i tylko odprowadził ją wzrokiem, a ta wpadła do bramki tuż obok słupka. Zespól z Kalifornii drugi raz w tym sezonie zapewnił sobie triumf w ostatnich sekundach.
Los Angeles FC zajmuje pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej z 10 punktami na koncie. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z San Jose Earthquakes. Natomiast zespół ze stanu Utah plasuje się na ósmej pozycji ze zdobytymi czterema "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie Dallas FC.