"Mogą zdarzyć się szalone rzeczy". Wyjątkowa przemowa selekcjonera w szatni Arabii Saudyjskiej [WIDEO]

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej we wtorek sprawiła gigantyczną sensację, wygrywając 2:1 mecz z Argentyną. W sieci pojawił się film, na którym widać przemowę, jaką do swoich podopiecznych skierował Herve Renard.
Ekipa z Azji skazywana była na pożarcie w grupie C. Saudyjczycy mieli być dostarczycielami punktów dla Argentyny, Meksyku oraz Polski. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.
W pierwszym meczu na mundialu Arabia Saudyjska sprawiła ogromną sensację, wygrywając 2:1 z "Albicelestes". Choć do przerwy Argentyńczycy aż cztery razy trafili do siatki, to tylko jeden ich gol został uznany.
Gdy podopieczni Lionela Scaloniego prowadzili 1:0, niemal nikt nie wierzył, że Saudyjczycy odwrócą losy spotkania. Wyjątkiem był jednak ich selekcjoner, Herve Renard.
W mediach społecznościowych pojawił się filmik z przemowy szkoleniowca w przerwie spotkania. Jego podopieczni nie ukrywają, że to właśnie trener natchnął ich do walki z Argentyną.
- Mamy szalonego trenera. Motywował nas w przerwie, opowiadając nam rzeczy, które sprawiły, że chcieliśmy gryźć trawę - przyznał jeden z zawodników, Abdulelah Al-Malki.
- Wasz talent zrobi różnicę! Zachowajcie spokój, mamy jeszcze 45 minut! To jest piłka nożna, czasami mogą się zdarzyć całkowicie szalone rzeczy - mówił Renard swoim podopiecznym.
Maciej Pietrasik23 Nov 2022 · 13:44
Źródło: Twitter/WP Sportowe Fakty