Mołdawia zatrzymała Albanię! Katastrofalne wieści dla Polaków, awans coraz mniej prawdopodobny

Reprezentacja Mołdawii zremisowała z Albanią 1:1 (0:1). Tym samym Polacy spadli na czwarte miejsce w grupie i ich bezpośredni awans na EURO 2024 jest już szalenie mało prawdopodobny.
Mołdawia od samego początku piątkowego meczu była w stanie postawić się przyjezdnym. Chociaż Albania dominowała pod względem posiadania piłki, to nie była w stanie stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji.
Zmieniło się to dopiero w 25. minucie, gdy gospodarze sprokurowali rzut karny. Wynik spotkania otworzył wówczas Sokol Cikalleshi, który wykorzystał szansę z jedenastu metrów.
Po zmianie stron zespół gości znacznie się cofnął, co otworzyło szansę przed Mołdawią. Drużyna, której nikt nie dawał większych szans w momencie losowania, atakowała coraz bardziej regularnie. Napór opłacił się w 87. minucie, gdy Vladyslav Baboglo wyrównał stan rywalizacji.
Ostatecznie w Kiszynowie nie padła już żadna bramka i spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (0:1). Tym sam Mołdawia przeskoczyła Polaków w grupie eliminacji EURO 2024 i skomplikowała nasze szanse na bezpośredni awans.
Podział punktów w ostatnim meczu Albanii oznacza, że biało-czerwoni muszą wygrać z Czechami, ale także liczyć na korzystny wynik spotkania Czechy - Mołdawia. W tym momencie urządza nas jedynie remis, co prognozowaliśmy już TUTAJ.
Albania zaś jest już pewna tego, że pojedzie do Niemiec. Ekipę z Bałkanów mogą przeskoczyć już tylko Czesi.