Monaco uległo u siebie Olympique Marsylia, cały mecz Glika

alphaspirit / shutterstock
AS Monaco uległo u siebie Olympique Marsylia 2:3 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu czwartej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Obrońca reprezentacji w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił tuż przed przerwą świetnym uderzeniem głową Grek Kostas Mitroglou. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał po błędzie defensywy rywali Belg Youri Tielemans, a po kolejnych pięciu minutach strzałem z kilku metrów zaskoczył bramkarza gości Kolumbijczyk Radamel Falcao.
Szesnaście minut przed końcem Japończyk Hiroki Sakai świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Floriana Thauvina, który płaskim uderzeniem doprowadził do wyrównania. Losy konfrontacji rozstrzygnął w ostatniej minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Valere Germain.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie podopieczni Rudiego Garcii awansowali na piąte miejsce w tabeli. Zespół z Księstwa doznał natomiast drugiej porażki z rzędu i spadł na trzynastą lokatę w klasyfikacji.