MŚ w hokeju: Sensacyjna wygrana Polski! Biało-czerwoni pokonali wyżej notowanego rywala

Alfaguarilla/Shutterstock
Polacy zupełnie niespodziewanie pokonali Słowenię 4:2 podczas hokejowych mistrzostw świata dywizji 1A.
Po porażce z Włochami 1:3 w pierwszy meczu mistrzostw rozgrywanych w Budapeszcie, nasi zawodnicy sprawili miłą niespodziankę. Już w trzeciej minucie pierwszej tercji wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Kapicy.
Taki stan utrzymywał się do początku drugiej tercji. W piątej minucie do wyrównania doprowadził Drozg. Ale raptem trzy minuty później Polska znowu znalazła się na prowadzeniu. Tym razem do bramki rywali trafił Neupauer. Nie minęło dziesięć kolejnych minut, a było już 3:1. Na listę strzelców wpisał się Kolusz.
W trzeciej tercji nasi hokeiści podwyższyli tylko prowadzenie - trafienie Chmielewskiego. Do końca spotkania stracili tylko jednego gola - Urbas w przedostatniej minucie pojedynku - i zupełnie niespodziewanie pokonali wyżej notowanych rywali.
W środę naszym rywalem będzie Wielka Brytania.