"Myśli, że jest panem życia i śmierci?". Twitter wrze po starciach w Birmingham. Ostre reakcje na wydarzenia

"Myśli, że jest panem życia i śmierci?". Twitter wrze po starciach w Birmingham. Ostre reakcje na wydarzenia
Screen Twitter
Spotkanie Legii Warszawa z Aston Villą było ochoczo komentowane na Twitterze. Użytkownicy swoją uwagę skupili jednak na tym, co działo się na ulicach Birmingham z udzialem sympatyków stołecznego klubu.
Legia przegrała z Aston Villą 1:2 (1:1) i nadal nie jest pewna udziału w kolejnej rundzie Ligi Konferencji, co opisywaliśmy TUTAJ. Spotkaniu w Anglii towarzyszyło mnóstwo emocji, co dobrze pokazują płomienne wpisy na Twitterze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Liczni dziennikarze nie skupiali się jednak na przebiegu wydarzeń na Villa Park, ale na tym, co działo się w okolicach stadionu. Przypomnijmy, że doszło do starć kibiców Legii z brytyjską policją. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych (szczegóły TUTAJ).
Gwałtowna reakcja sympatyków warszawskiego klubu wynikała ze wcześniejszej decyzji o ograniczeniu puli biletów. Ostatecznie żaden fan "Wojskowych" nie został wpuszczony na Villa Park, natomiast gości biznesowych wyproszono.
- Miło, że chociaż piłkarze bez problemu mogli wziąć udział w meczu... - napisał Sebastian Staszewski.
- Taki policjant myśli, że jest panem życia i śmierci? Media mają prawo pracować, rejestrować, komentować… A tu chamstwo i agresja, bo ma uniform - zagotował się Roman Kołtoń w reakcji na poturbowanie naszego dziennikarza, Samuela Szczygielskiego. Kołtoń pisał też o "dyskryminacji" fanów z Warszawy.
- Nie ma spokojnych wyjazdów w przypadku Legii w tym sezonie europejskich pucharów. (...) Najpierw przepychanka o bilety z władzami Aston Villi, tutaj starcia z policją chwilę przed meczem, bo mnóstwo kibiców zostało bez wejściówek i zostało zamkniętych w strefie pod stadionem. Naprawdę szkoda, że tak to musi wyglądać - podkreślił Dominik Piechota.
- Anglicy to chore zwierzęta. Totalna brutalność wobec kibiców Legii - podsumował wspomniany Szczygielski, który był w centrum wydarzeń w Birmingham.
Jeden z Brytyjczyków zwrócił zaś uwagę, że kilku fanów "Wojskowych" zostało aresztowanych, doszło też do dewastacji mienia publicznego.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk30 Nov 2023 · 23:19
Źródło: Twitter

Przeczytaj również