Oto sytuacja w grupie Legii Warszawa. Stołeczni wciąż muszą drżeć o awans w Lidze Konferencji

Oto sytuacja w grupie Legii Warszawa. Stołeczni wciąż muszą drżeć o awans w Lidze Konferencji
Shutterstock.com
Legia Warszawa zajmuje drugie miejsce w swojej grupie Ligi Konferencji. Przed ostatnią serią gier "Wojskowi" nie są jednak pewni awansu do kolejnej rundy.
W czwartek Legii nie udało się wygrać z Aston Villą. Na własnym boisku Anglicy okazali się lepsi i zwyciężyli 2:1 (1:1), co opisywaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym samym "The Villans" wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli grupy E Ligi Konferencji i przypieczętowali awans do kolejnej rundy. Następny mecz nie będzie miał dla nich kluczowego znaczenia.
Tego samego nie może powiedzieć Legia, która wciąż nie jest pewna udziału w fazie pucharowej. Warunek jest bardzo prosty - podopieczni Kosty Runjaica nie mogą przegrać z AZ Alkmaar w ostatniej kolejce zmagań.
Na ten moment Holendrzy plasują się na trzeciej pozycji w Grupie E i tracą do Legii trzy punkty. Pierwszy mecz wygrali jednak 1:0, zatem każde ewentualne zwycięstwo w Warszawie będzie premiowało właśnie ich.
Decydujące mecze pierwszego etapu Ligi Konferencji zaplanowano na 14 grudnia. Należy przypomnieć, że zespół z pierwszego miejsca trafi prosto do 1/8 finału, natomiast ekipa z drugiej lokaty zagra w 1/16 finału.
Legia LKE 4
Screen Meczyki
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk30 Nov 2023 · 23:04
Źródło: własne

Przeczytaj również