Najpierw kapitalna akcja Lewandowskiego i Zielińskiego, a potem gol po faulu Błaszczykowskiego - remis z Włochami w debiucie Brzęczka! [VIDEO]

fotobroda/Shutterstock
Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Włochami w debiucie Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera i pierwszym meczu w ramach Ligi Narodów.
Pierwszą doskonałą okazję biało-czerwoni mieli w już w 6 minucie. Piotr Zieliński po zagraniu Roberta Lewandowskiego znalazł się w sytuacji sam na sam z Gianluigi Donnarummą, ale trafił prosto we włoskiego bramkarza.
To, co się nie udało na początku spotkania, powiodło się w 40 minucie. Nasi zawodnicy wysoko przejęli piłkę, Lewandowski otrzymał podanie na lewe skrzydło, chwilę przytrzymał futbolówkę i kapitalnie zagrał górą do niepilnowanego w polu karnym Zielińskiego, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Donnarummie.
Na początku drugiej połowy mogło być 2:0. Krychowiak przejął piłkę, zagrał do Błaszczykowskiego, ten wpadł w pole karne, a piłka po jego zablokowanym strzale spadła na nogę Lewandowskiego. Nasz kapitan w trudnej sytuacji kopnął jednak nad poprzeczką.
W 78 minucie Włosi doprowadzili do remisu. Błaszczykowski wszedł wślizgiem w polu karnym, starając się odebrać piłkę Chiesie. Dotknął piłki, ale sędzia dopatrzył się faulu na włoskim skrzydłowym i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Jorginho, ustalając tym samym wynik spotkania.