Napoli blisko finału Coppa Italia. Zieliński zmarnował świetną okazję, ładne trafienie Fabiana Ruiza [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
SSC Napoli pokonało Inter Mediolan w pierwszym półfinałowym meczu Coppa Italia. Drużyna Gennaro Gattuso wygrała na San Siro 1:0 po ładnym uderzeniu z dystansu Fabiana Ruiza. W pierwszej połowie bardzo dobrą sytuację na gola zmarnował Piotr Zieliński.
W wyjściowym składzie na wyjazdowy mecz z Interem Mediolan w półfinale Pucharu Włoch zabrakło Arkadiusza Milika. Od początku na boisku pojawił się natomiast Piotr Zieliński, który od końcówki października nie opuścił żadnego spotkania Napoli - każde zaczynał od pierwszej minuty.
W dwunastej minucie pierwszą dobrą okazję dla gości miał Dries Mertens. Belg nie trafił jednak w światło bramki. Po stronie Interu aktywny był przede wszystkim Lautaro Martinez, ale albo brakowało mu celności, albo strzelał zbyt lekko, aby zaskoczyć Davida Ospinę. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Napoli wyprowadziło bardzo groźną kontrę. W sytuacji sam na sam z Daniele Padellim znalazł się Piotr Zieliński, lecz lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz Interu.
W 57. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Fabian Ruiz. Hiszpan zszedł z piłką do środka z prawej strony, minął dwóch rywali i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Strzal był na tyle mocny i precyzyjny, że Padelli nie miał większych szans na skuteczną interwencję.
Inter do końca spotkania starał się odrobić straty. W 73. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który zastąpił Mertensa, ale drugi z Polaków nie stworzył sobie żadnej klarownej okazji do zdobycia gola. Bliski bramki wyrównującej był natomiast Romelu Lukaku, lecz w sporym zamieszaniu Belg nie zdołał pokonać Ospiny z bliska.
Ostatecznie Napoli wygrało mecz w Mediolanie 1:0. Rewanż w Neapolu odbędzie się 5 marca. Na czwartek zaplanowano natomiast pierwsze spotkanie drugiego półfinału, w którym AC Milan zmierzy się z Juventusem Turyn.
Maciej Pietrasik12 Feb 2020 · 22:44