Napoli. Frank de Boer wskazał wadę Arkadiusza Milika. "Ciągle musi szlifować ten element"

Frank de Boer wskazał wadę Arkadiusza Milika. "Ciągle musi szlifować ten element"
Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Autor: Kamil Kaczmarek 25 sie 2019 | 14:09
Frank de Boer ocenił umiejętności Arkadiusza Milika. Jego zdaniem reprezentant Polski apogeum swoich możliwości osiągnie za dwa lata.
De Boer był trenerem Milika w Ajaksie Amsterdam. Od tego czasu uważnie obserwuje postępy Polaka, u którego dostrzega jedną poważniejszą wadę. Jego zdaniem 25-latek musi pracować nad grą jeden na jednego.
- Od samego początku, gdy tylko trafił do Ajaksu, ciężko pracował na treningach. Widziałem, że miał fantastyczną lewą nogę - to jego największy atut. Z czasem stał się napastnikiem kompletnym. Potrafi być typowym snajperem, który czeka na podania w polu karnym, gra dobrze tyłem do bramki, umie przytrzymać piłkę, a do tego ma świetne warunki fizyczne. Dobrze czyta grę i pracuje dla zespołu. Nie jest najlepszy w grze jeden na jednego, to nie jego styl i ten element ciągle musi szlifować - ocenił de Boer w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna".
Holender jest przekonany, że Milik ma jeszcze spore rezerwy do wykorzystania.
- On jest bardzo pracowity, więc za jakieś dwa lata powinien osiągnąć apogeum swoich możliwości. Ciągle się rozwija - podkreśla trener Atlanty United.
Reprezentant Polski w ostatnim czasie był bohaterem wielu transferowych spekulacji. De Boer nie jest jednak przekonany, czy jego były zawodnik może trafić do większego klubu od Napoli.
- Już występuje w wielkim klubie, grającym naprawdę efektowny futbol. Nie wiem, czy może wejść na wyższy poziom. Jeśli rozegra sezon, to czemu nie, ale nie szukałbym na siłę. Napoli to wystarczająco mocny klub, aby zrobić dużą karierę - uważa de Boer.
Źródło: Piłka Nożna

Dyskusja 3

25 sie 2019 | 19:02
0
lewandowski i piątek też powinni popracować nad tym samym aspektem, w polsce nie ma kogos kto potrafiłby przedryblować kilku obrońców i strzelić bramke, są same szpice
25 sie 2019 | 15:12
0
Ja pamiętam jak Milika skrzywdził gdy zdjął go w ważnym meczu o Mistrzostwo a Milik walczył o króla strzelców. To z pewnością też w psychice zawodnika zaważyło na jego karierze i zdrowiu. Choć trzeba przyznać że karierę Milik robi obecnie znakomitą. Szkoda że ta kontuzja tylko się przypałętała przed meczami kadry, ale miejmy nadzieje ze sie wykuruje jak najszybciej. Ajax to przeszlosc.Czas na wyzwania i walkę o króla strzelców w serie A i podbój w LM! I oczywiście o gole w reprezentacji, bo każdy wie że i w Neapolu i w kadrze Arkadiusz Milik jest niezbędny!
25 sie 2019 | 15:05
0
Komentarz usunięty