Napoli o krok od mistrzostwa Włoch! Inter pomógł liderom, pokonując Lazio [WIDEO]

Simone Spada/Pressfocus
Inter wygrał z Lazio 3:1 w 32. kolejce Serie A. Tym samym mediolańczycy sprawili, że już dziś Napoli może zostać mistrzem Włoch.
Przed startem kolejki liderem tabeli było Napoli z przewagą 17 punktów nad Lazio. Rzymianie musieli pokonać Inter, aby "Azzurri" przy ewentualnym zwycięstwie nad Salernitaną jeszcze nie zapewnili sobie tytułu.
Początek meczu rozgrywanego na Giuseppe Meazza należał do gospodarzy. Już w 5. minucie Ivan Provedel zanotował dwie interwencje, zatrzymując Marcelo Brozovicia i Federico Dimarco.
W 25. minucie Henrich Mchitarjan trafił do siatki, wykorzystując podanie Jaoaquina Correi. Gol reprezentanta Armenii nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
Po dwóch kwadransach Lazio objęło prowadzenie. Francesco Acerbi stracił piłkę na własnej połowie, a całą sytuację wykorzystał Felipe Anderson, który pokonał Andre Onanę.
Simone Inzaghi już w przerwie zdecydował się na pierwszą zmianę. Niewidocznego Danilo D'Ambrosio zastąpił Denzel Dumfries. W 54. minucie Barella dostał dobre podanie od Dimarco, jednak później oddał niecelny strzał. Chwilę później Onana uratował Inter przed utratą drugiej bramki, broniąc uderzenie Luisa Alberto.
W 78. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez. Podopieczni Simone Inzaghiego poszli za ciosem i zdobyli drugą bramkę. Robin Gosens wykończył akcję zainicjowaną bardzo dobrym podaniem Romelu Lukaku.
W 90. minucie Inter zadał trzeci cios, kiedy Lautaro Martinez skompletował dublet. Ostatecznie mediolańczycy pokonali Lazio, dzięki czemu zajmują obecnie czwarte miejsce. Rzymianie pozostają na drugiej lokacie i mogą dziś stracić matematyczne szanse na mistrzostwo, jeśli Napoli pokona Salernitanę.
Adam Kłos30 Apr 2023 · 14:25