Napoli podbiło San Siro! Wejście smoka Simeone i wygrana z AC Milanem [WIDEO]

Napoli wygrało w hicie siódmej kolejki Serie A. Podopieczni Luciano Spallettiego pokonali AC Milan 2:1.
Milan bardzo dobrze wszedł w dzisiejszy mecz. W pierwszych minutach swoje szanse na zdobycie bramki miał Olivier Giroud. W 7. minucie Francuz dostał podanie od swojego rodaka, Theo Hernandeza, ale oddał niecelny strzał. Chwilę później Alexis Saelemakers zagrał do Giroud, który tym razem huknął w poprzeczkę.
W ofensywie Napoli najaktywniejszy był Chwicza Kwaracchelia. Simon Kjaer szybko zarobił żółtą kartkę, nieprzepisowo powstrzymując skrzydłowego "Azzurrich". W 19. minucie Piotr Zieliński podszedł do rzutu wolnego, po czym oddał strzał, który zablokował Charles De Ketelaere.
W 24. minucie Milan przeprowadził kombinacyjną akcję, po której strzał tzw. skorpionem oddał Giroud. Francuz nie zdołał skierować piłki w światło bramki Alexa Mereta. Gdyby mistrz świata strzelił gola, mówilibyśmy o jednej z najładniejszych bramek w tym sezonie.
W 28. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Napoli. Meret zachował czujność, broniąc uderzenie Rade Krunicia. Milan kreował kolejne okazje, ale miał problem z finalizacją swoich ataków.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, chociaż ze znacznie lepszej strony zaprezentował się Milan.
W 51. minucie Kwaracchelia padł w polu karnym "Rossonerich". Po analizie VAR sędzia dopatrzył się przewinienia Sergino Desta i podyktował jedenastkę dla gości. W poprzednim meczu "Azzurrich" Piotr Zieliński nie wykorzystał rzutu karnego i dziś do piłki podszedł Matteo Politano. Włoch wykorzystał karnego, dając Napoli prowadzenie.
W 65. minucie Zieliński oddał niezbyt dobry strzał z dystansu. Po chwili Junior Messias mocno uderzył na bramkę Napoli, ale czujnie zachował się Meret.
W 69. minucie Milan wreszcie doprowadził do remisu. Theo Hernandez znów urwał się na lewym skrzydle, podał do Giroud, a ten skierował piłkę do siatki.
Radość gospodarzy jednak nie trwała długo. W 78. minucie Mario Rui posłał idealną centrę na głowę Giovanniego Simeone, który strzelił swojego pierwszego gola w lidze po przenosinach do Neapolu.
W 86. minucie Milan powinien doprowadzić do remisu. Znakomitej okazji w polu karnym neapolitańczyków nie wykorzystał Pierre Kalulu, który trafił w poprzeczkę.
Napoli wygrało i wskoczyło na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Milan jest szósty.
Adam Kłos18 Sep 2022 · 22:42