Napoli szczęśliwie zremisowało w Bolonii. Trzech Polaków na boisku

ph.FAB / Shutterstock.com
Piłkarze Napoli zremisowali w wyjazdowym meczu z Bologna FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (1:0).
Drużyna z Neapolu wciąż walczy o miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów. Dziś podopieczni Gennaro Gattuso zmierzyli się z Bologna FC. Od pierwszych minut na Stadio Renato Dall'Ara gra trzech Polaków. Bramki gospodarzy broni Łukasz Skorupski, zaś wyjściowej jedenastce przyjezdnych znaleźli się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.
Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 7. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Kostas Manolas, który uderzył głową i nie dał szans Skorupskiemu. Polski bramkarz nie miał nic do powiedzenia.
Choć zespół Napoli był wyraźnym faworytem tego starcia, to podopiecznym Gennaro Gattuso brakowało dynamiki i energii w grze. Za to gospodarze coraz odważniej szukali swoich szans.
W 67. minucie do siatki trafił Palacio, ale po analizie VAR anulowano trafienie.
W 80. minucie piłkarze z Bolonii dopięli swego. Sprzed pola karnego przymierzył Barrow i Meret skapitulował. Gospodarze w ostatnich fragmentach spotkania mogli wyrwać trzy punkty, piłkę meczową na nodze miał Danilo, ale trafił w słupek. Mecz ostatecznie zakończył się remisem - 1:1.
Milik przebywał na boisku do 69. minuty. Z kolei Zieliński murawę opuścił na 7 minut przed końcem.
Daniel Makarewicz15 Jul 2020 · 21:23
Źródło: asinfo