Najpierw asysta Arkadiusz Milika, a potem kapitalny gol Piotra Zielińskiego! Pewna wygrana Napoli [WIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Arkadiusz Milik zanotował asystę, a Piotr Zieliński strzelił gola w wygranym przez SSC Napoli 3:1 meczu Ligi Europy z FC Zurich.
Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik znaleźli się w wyjściowym składzie włoskiego zespołu na spotkanie w Szwajcarii.
Goście prowadzenie objęli już w 12 minucie. Fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który stracił piłkę tuż przed własną bramką. Zabrał mu ją polski napastnik, który następnie wyłożył futbolówkę Insigne, a ten trafił do pustej bramki.
Dziesięć minut później na 2:0 dla zespołu Ancelottiego strzelił Callejon po podaniu Malcuita. Francuz dośrodkował płasko z prawego skrzydła, a Hiszpan z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.
W 77 minucie bramkę dla gości zdobył Piotr Zieliński. Polak otrzymał piłkę od Callejona w polu karnym, położył jednego rywala, minął drugiego i pewnym strzałem pokonał bramkarza.
W 83 minucie bramkę zdobyli Szwajcarzy. Autorem gola był Kololli. Wykorzystał rzut karny i ustalił tym samym wynik spotkania.
Wyniki pozostałych meczów 1/16 finału Ligi Europy (godz. 21:00):
Celtic FC - Valencia CF 0:2 (0:1)

Bramki: Czeryszew 42, Sobrino 49.
Club Brugge - Salzburg 2:1 (0:1)

Bramki: Denswill 65, Wesley 81 - Junuzović 17.
Malmo FF - Chelsea FC 1:2 (0:1)

Bramki: Christiansen 80 - Barkley 30, Giroud 58.
Viktoria Pilzno - Dinamo Zagrzeb 2:1 (0:1)