Napoli zdobyło Puchar Włoch! Arkadiusz Milik przypieczętował triumf nad Juventusem [WIDEO]

Dmytro Larin/Shutterstock
Piłkarze Napoli zdobyli Puchar Włoch. "Azzurri" w finale rozgrywek pokonali Juventus po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry było 0:0.
Spotkanie na Stadio Olimpico w Rzymie w pierwszym składzie rozpoczął tylko jeden Polak - Piotr Zieliński. Z kolei Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny zasiedli na ławce rezerwowych.
Pierwsza połowa starcia nie porwała kibiców przed telewizorami. Juventus miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przełożyło się to na dorobek bramkowy. W 6. minucie we własnym polu karnym źle zagrał Callejon. Dybala przechwycił piłkę i podał do Ronaldo. Ten uderzył na bramkę, ale Meret popisał się refleksem. Z kolei w 24. minucie bliski szczęścia był Insigne. Włoch przymierzył z rzutu wolnego, ale trafił w słupek.
Pod koniec pierwszej połowy Buffon dwukrotnie ratował swój zespół. Najpierw zatrzymał strzał Demme, a po chwili odbił uderzenie Insigne.
Po przerwie obie ekipy prezentowały bardzo zachowawczy futbol. Piłkarze przede wszystkim myśleli o zabezpieczeniu własnej bramki, zaś ofensywne zakusy zeszły na drugi plan.
Z reporterskiego obowiązku należy odnotować uderzenia Politano i Milka, który wszedł na boisko w 66. minucie. W doliczonym czasie gry gorąco zrobiło się w polu karnym Buffona. Gracze Napoli jednak nie zdołali z bliska wepchnąć piłki do siatki "Starej Damy".
Po 90 minutach było 0:0 i o tym, kto sięgnie po Puchar Włoch, zadecydowały rzuty karne. W serii jedenastek lepsi okazali się piłkarze Napoli. Po stronie Juventusu swoich szans nie wykorzystali Dybala i Danilo. Gracze Napoli (Insigne, Politano, Maksimović) byli za to bezbłędni. Triumf "Azzurrich" przypieczętował Arkadiusz Milik, który pewnie wykorzystał jedenastkę.
Daniel Makarewicz17 Jun 2020 · 23:05