NBA. James Harden poprowadził Rockets do zwycięstwa z Clippers

James Harden poprowadził Rockets do zwycięstwa z Clippers
Natursports / Shutterstock
Kolejny wielki mecz Jamesa Hardena w tym sezonie NBA. Lider Houston Rockets poprowadził w środę swój zespół do wygranej z Los Angeles Clippers 102:93
Gospodarze wysoko wygrali pierwszą kwartą (31:15), ale z upływem czasu gry coraz lepiej prezentowali się goście, którzy odrabiali straty. Spotkanie rozstrzygnęło się w samej końcówce.
Na około dwie minuty przed końcem Patrick Beverley, mający za zadanie pilnowanie Hardena, co wyszło mu bardzo słabo, złapał szóste przewinienie i musiał opuścić parkiet. "Brodacz" trafił oba rzuty wolne, po drugiej stronie parkietu zebrał piłkę, a następnie trafił za trzy, co dało jego ekipie prowadzenie 95:88, którego koszykarze Rakiet nie oddali już do samego końca.
Harden zdobył 47 punktów, miał sześć zbiórek i siedem asyst. 17 "oczek" dołożył Russell Westbrook, a drużyna z Houston zanotowała piąte zwycięstwo z rzędu. Z bilansem 8-3 Rockets zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzą się z Indiana Pacers.
Nerwowo było w środę w obozie Clippers. Sędziowie wyrzucili Doca Riversa. Trener Clippers był wściekły na arbitrów ze względu na zamieszanie dotyczące liczby timeout'ów oraz sytuacji z challenge'm, za co otrzymał dwa przewinienia techniczne. Najlepszy w jego zespole był Kawhi Leonard, zdobywca 26 punktów, 12 zbiórek i siedmiu asyst.
- Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, mając na uwadze to, jak gramy obecnie w ataku i obronie. Takie błędy na tym poziomie nie powinny się jednak zdarzać - powiedział Rivers. - To było okropne, a odpowiedzią było wyrzucenie mnie? Nie przekląłem. Powiedziałem po prostu, że to jest szaleństwo - podkreślił. Jego podopieczni zajmują piąte miejsce na Zachodzie z bilansem 7-4. W kolejnym spotkaniu drużyna z Kalifornii zagra na wyjeździe z New Orleans Pelicans.