NBA: Trudne mecze liderów Wschodu i Zachodu

W meczach NBA rozegranych z czwartku na piątek swoje spotkania wygrali liderzy obu Konferencji. Toronto Raptors pokonało na wyjeździe Indiana Pacers 106:99, Houston Rockets wygrało z Los Angeles Clippers 101:96.
Spotkanie w Bankers Life Fieldhouse nie było łatwe dla Raptors. W połowie meczu to Pacers prowadzili ośmioma punktami. Goście z Toronto na prowadzenie wyszli dopiero w ostatniej kwarcie i nie oddali go już do końca.
Ostatecznie Raptors pokonali Pacers 106:99. W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był Darren Collison, który zdobył 22 punkty. W kanadyjskiej drużynie natomiast najlepiej w ofensywie poradził sobie DeMar DeRozan, autor 24 punktów.
Raptors prowadzą w Konferencji Wschodniej, a Pacers w tej samej Konferencji są na trzeciej pozycji.
Minionej nocy trudną przeprawę miało też Houston Rockets. Rakiety wygrały na własnym parkiecie z Los Angeles Clippers 101:96, a wygraną zapewniły sobie dzięki wygranej ośmioma punktami w trzeciej kwarcie. Najskuteczniejszy w zwycięskiej drużynie był James Harden, autor 24 punktów. Wśród graczy Clippers najlepszy w ataku był Tobias Harris, który rzucił 29 punktów.
Rockets są pierwszą drużyną w Konferencji Zachodniej, a drużyna z Los Angeles jest dziewiąta na Zachodzie i walczy o udział w fazie play-off.