NBA: Wizards przegrali z Warriors

Zorro2212, wikicommons
Washington Wizards przegrali u siebie z Golden State Warriors 101:109 w środowym meczu ligi NBA. Marcin Gortat przebywał na parkiecie przez zaledwie 13 minut, w trakcie których zdobył dwa punkty, a także miał po trzy zbiórki i asysty.
Spotkanie było rozgrywane falami. Po pierwszej kwarcie 15-puntkową przewagę mieli goście, ale przed przerwą praktycznie została ona w całości roztrwoniona. W drugiej połowie Wojownicy zanotowali serię punktową 16:4 i tej przewagi nie pozwolili już zniwelować do ostatniej syreny.
Do zwycięstwa Warriors poprowadził Kevin Dureant, zdobywca 32 punktów. 25 „oczek” dołożył Stephen Curry. - Można spokojnie powiedzieć, że oni mają czterch zawodników na poziomie All-Star. Dlatego zagrali dość dobrze niemal w każdej kwarcie - ocenił Scott Brooks, trener drużyny z Waszyngtonu, cytowany przez „CBS Sports”.
W jego zespole po raz kolejny zabrakło Johna Walla. Najlepszy był Otto Porter, który zdobył 29 punktów i miał 10 zbiórek. 17 „oczek” zanotował rezerwowy Kelly Oubre.
Zespół ze stolicy zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 36-26. W następnym meczu zagra u siebie z Toronto Raptors.
Natomiast podopieczni Steve'a Kerra plasują się na drugiej pozycji na Zachodzie z 48 zwycięstwami i 14 porażkami. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie na wyjeździe Atlanta Hawks.