Nenad Bjelica nie zdobył Szczecina. Pogoń zremisowała z NK Osijek w el. LKE

Bez większych emocji i bez bramek. Pogoń Szczecin zremisowała z NK Osijek w pierwszym meczu II rundy el. LKE.
"Portowcy" w walce o fazę grupową Ligi Konferencji Europy trafili na wymagającego rywala. W II rundzie przyszło im rywalizować z NK Osijek, czyli drużyną prowadzoną przez Nenada Bjelicę, który przed laty pracował w Lechu Poznań.
Piłkarze Pogoni mecz z drużyną z Chorwacji rozpoczęli bez kompleksów. Od razu przystąpili do konstruowania kolejnych ataków. Aktywny był Kacper Kozłowski, który wyróżniał się na boisku.
Ofensywa "Portowców" nie przyniosła jednak efektu. Przyjezdni przetrwali trudne chwile i mecz się wyrównał.
Do przerwy było 0:0. Goście nie zdołali oddać nawet jednego celnego strzału. Pogoń z kolei była bardziej aktywna, ale jej próby nie sprawiły problemów bramkarzowi rywali.
Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Pogoń miała inicjatywę, ale nie mogła napocząć rywali. W 66. minucie w polu karnym padł Kowalczyk. Sędzia nie wskazał jednak na wapno. Powtórki pokazały, że podjął dobrą decyzję.
W 78. minucie Pogoń przeprowadziła pierwszą groźną akcję. Po kombinacyjnej wymianie podań uderzał Kowalczyk. 22-latek trafił jednak prosto w bramkarza.
Pogoń Szczecin nie zdołała przełamać defensywy rywali. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. O losach awansu zadecyduje rewanż, który zostanie rozegrany 29 lipca.
Daniel Makarewicz22 Jul 2021 · 22:52