Zalewski z pierwszym golem, Majchrzak z debiutem w Serie A! Ważny dzień Polaków z AS Romy [WIDEO]

Nicola Zalewski strzelił gola w meczu Romy z Sassuolo. Jego drużyna, w której zadebiutował Jordan Majchrzak, przegrała 3:4.
Roma nie może sobie pozwolić na potknięcia. Stołeczny zespół bije się o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Spotkanie z Sassuolo, które plasuje się w dolnej części tabeli, zaczęło się jednak fatalnie dla Romy. Goście szybko strzelili dwa gole. W 13. i 18. minucie do bramki trafiał Lauriente.
Sygnał do odrabiania strat dał Zalewski. Z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował Spinazzola, a Polak zdecydował się na uderzenie z powietrza. Piłka odbiła się od murawy i przelobowała bramkarza rywali.
Zalewski w ten sposób strzelił swojego pierwszego gola w seniorskiej drużyny Romy. To jego 57. występ dla tej drużyny w karierze.
Pierwsza część gry skończyła się fatalnie dla Romy. Już w doliczonym czasie z boiska został wyrzucony Kumbulla. Gola z karnego dla gości strzelił Berardi.
Roma złapała kontakt z rywalem w 50. minucie. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Dybala.
Gospodarze nie zdołali wyrównać. W dodatku przyjęli jeszcze jeden cios. W 75. minucie do bramki trafił Pinamonti.
Dwie minuty później z boiska zszedł Zalewski. Liczba Polaków na placu gry jednak się nie zmniejszyła - w barwach Romy zadebiutował napastnik Jordan Majchrzak. Młody zawodnik przebywa w Rzymie na wypożyczeniu z Legii.
Roma w końcówce zdołała zmniejszyć rozmiary porażki. W doliczonym czasie do bramki Sassuolo trafił Wijnaldum.
Marcin Karbowski12 Mar 2023 · 18:47