Nicola Zalewski z czerwoną kartką w Serie A! AS Roma grała w dziewiątkę, ale ma punkt z Fiorentiną [WIDEO]

Screen z X
Nicola Zalewski z pewnością nie będzie dobrze wspominał niedzielnego spotkania AS Romy z Fiorentiną. Polak wyleciał z boiska z czerwoną kartką, a jego drużyna tylko zremisowała z "Violą" 1:1.
Początek spotkania na Stadio Olimpico był znakomity dla gospodarzy. Już w piątej minucie Roma wyszła na prowadzenie. Po dograniu Paulo Dybali do siatki trafił Romelu Lukaku.
Później asystę mógł mieć Nicola Zalewski. Reprezentant Polski dogrywał do Dybali, lecz Argentyńczyk uderzył obok bramki. Z biegiem czasu fani Romy dostawali już tylko gorsze wiadomości.
Jeszcze w pierwszej połowie Dybala musiał opuścić boisko ze względu na kontuzję. Niedługo przed przerwą Zalewski obejrzał natomiast żółtą kartkę za faul na rywalu.
W 64. minucie reprezentant Polski wyleciał z boiska. Piłkarz Romy faulował Kayode i zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę przed tym wydarzeniem w poprzeczkę trafił Bonaventura.
"Giallorossi" w osłabieniu nie byli w stanie obronić się przed napędzonymi rywalami. Tuż po czerwonej kartce dla Zalewskiego Ruiego Patricio pokonał Lucas Martinez-Quarta.
Bramkarz Romy miał sporo pracy w końcówce spotkania, broniąc między innymi strzały Nico Gonzaleza oraz Martineza-Quarty. W 87. minucie z boiska wyleciał na dodatek Lukaku.
Fiorentina naciskała, ale Roma wybroniła się w dziewiątkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. "Giallorossi" wskoczyli po nim na czwarte miejsce w tabeli. "Viola" jest siódma.
Maciej Pietrasik10 Dec 2023 · 22:44