Nie ma mocnych na Legię Warszawa w Lidze Europy! Mistrzowie Polski wygrali z Leicester City! [WIDEO]

Nie ma mocnych na Legię w Lidze Europy! Mistrzowie Polski wygrali z Leicester City! [WIDEO]
Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Legia Warszawa wygrała drugi mecz w tej edycji Ligi Europy! Tym razem mistrzowie Polski pokonali Leicester City 1:0.
Legia od początku grała odważnie. Tuż po rozpoczęciu gry w pole karne Leicester ruszył Johansson, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Pierwszy gol dla mistrzów Polski powinien paść w 25. minucie. W znakomitej okazji znalazł się Emreli, ale w sytuacji sam na sam ze Schmeichelem kropnął nad poprzeczką.
Azer nie pomylił się sześć minut później. Piłkarz Legii wywalczył piłkę przed polem karnym i zaskakującym uderzeniem pokonał zasłoniętego Schmeichela. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od słupka.
Leicester mogło wyrównać w 42. minucie, ale Perez nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Misztą. Ogółem jednak goście nie pokazywali niczego nadzwyczajnego.
Od początku drugiej połowy Leicester miało dużą przewagę. Legia szukała swoich okazji w kontrach. W 57. minucie po jednym z szybkich wypadów uderzał Emreli, ale Schmeichel bez problemu złapał piłkę.
Pod bramką Legii robiło się coraz goręcej. W 66. minucie zagotowało się po rzucie rożnym, ale Miszta zdołał obronić strzał Vestergaarda. Napór gości ciągle rósł. Świetną okazję w 85. minucie miał James Maddison, ale piłkę sprzed pustej bramki wybił Mateusz Wieteska.
Legia mogła przypieczętować zwycięstwo w 88. minucie, gdy po świetnej kontrze sam na sam ze Schmeichelem znalazł się Kastrati. Piłka po uderzeniu gracza gospodarzy trafiła w nogę Duńczyka, a potem odbiła się od słupka. Chwilę później kapitalną sytuację zmarnował Pekhart.
Emocje były do końca, bo Leicester wciąż naciskało. Znów próbował Maddison, ale w dogodnej okazji trafił w boczną siatkę. Legia dowiozła wartościowe zwycięstwo do końca.
Marcin Karbowski30 Sep 2021 · 20:37