Nie tak to miało wyglądać! Katastrofalne błędy Polaków i nawet gol Krychowiaka nie pomógł! Przegrywamy z Senegalem [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Nie tak miał się zacząć dla nas mundial. Reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2 w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji.
Bardzo słabo wyglądała gra biało-czerwonych w pierwszej połowie. Podopieczni Adama Nawałki grali wolno, schematycznie, bez agresji, w ich akcjach nie było szybkości. Polacy nie potrafili zagrozić bramce rywali choćby raz.
Nie trafiliśmy do bramki Senegalu, ale za to trafiliśmy do swojej. W 38 minucie Piszczek stracił piłkę, Senegalczycy ruszyli z kontrą, Gueye zagrał do Gany, ten uderzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się od Thiago Cionka, co kompletnie zmyliło Wojciecha Szczęsnego, i wpadła do bramki.
Drugą połowę nasi zawodnicy zaczęli lepiej. W 50 minucie dobrą okazję do wyrównania miał Robert Lewandowski. Napastnik przymierzył koło słupka z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się golkiper rywali.
Sześć minut później szansę miał z kolei Łukasz Piszczek. Maciej Rybus dośrodkował na długi słupek, gdzie był niepilnowany obrońca Borussii Dortmund. Piszczek wbiegał w pole karne i uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił czysto i ta wyszła poza boisko.
Tymczasem w 60 minucie to Senegalczycy podwyższyli prowadzenie. Rywale wykorzystali katastrofalne błędy Bednarka i Szczęsnego, u których zawiodła komunikacja. Po wycofaniu piłki górą przez Krychowiaka, jeden czekał na drugiego, piłkę przejął Niang, minął naszego bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.
Kontaktową bramkę mogliśmy zdobyć w 70 minucie. Piszczek zagrał w polu karnym po ziemi do Milika, ten z najbliższej odległości posłał piłkę jednak obok bramki. Zdobyliśmy ją za to w 86 minucie. Grzegorz Krychowiak fantastycznie uderzył głową po długim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
To jednak wszystko, na co było stać naszych piłkarzy. Przegraliśmy w pierwszym meczu na mundialu z Senegalem 1:2.