Niemcy pewni awansu na mundial! Zrewanżowali się Macedonii za sensacyjną porażkę [WIDEO]

Ulrich Hufnagel/Xinhua/PressFocus
Reprezentacja Niemiec w poniedziałkowy wieczór definitywnie zapewniła sobie awans na mundial w Katarze dzięki zwycięstwu 4:0 nad Macedonią Północną. W drugiej połowie o wyniku przesądziły gole Kaia Havertza, Jamala Musiali oraz Timo Wernera, który ustrzelił dublet.
W marcu nasi zachodni sąsiedzi sensacyjnie przegrali na własnym terenie z dzisiejszym rywalem, jeszcze pod wodzą Joachima Loewa. Teraz byli żądni rewanżu na Macedończykach, którzy liczyli na sprawienie kolejnej sensacji.
Jak można było się spodziewać, zawodnicy "Die Mannschaft" starali się przejąć inicjatywę od początku spotkania. W 18. minucie bliski gola był Thomas Mueller, ale jego strzał obronił Dimitriewski.
W pierwszej połowie Niemcy nie zdołali trafić do siatki, choć mieli jeszcze kilka dobrych okazji. Macedoński bramkarz dobrze bronił uderzenia Serge'a Gnabry'ego oraz Timo Wernera.
Podopieczni Hansiego Flicka dopięli swego tuż po przerwie, gdy wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Mueller znakomicie obsłużył Kaia Havertza, a piłkarz Chelsea bez problemów trafił do siatki.
Niemcy nie zamierzali zadowalać się jednobramkowym prowadzeniem i w kolejnych minutach nadal atakowali bramkę rywali. Dubletem popisał się się Werner, przesądzając o losach meczu.
W 83. minucie rezultat ustalił z kolei Jamal Musiala. Piłkarz Bayernu Monachium mógł świętować swojego pierwszego gola w narodowych barwach.
Dzięki wygranej 4:0 reprezentanci Niemiec definitywnie zapewnili sobie już udział na mundialu w Katarze. Po ośmiu kolejkach mają osiem punktów przewagi nad wiceliderem. Do rozegrania wszystkim drużynom pozostały jeszcze po dwa mecze.
Z czwartego na drugie miejsce w tabeli awansowali reprezentanci Rumunii, którzy w tej chwili są najbliżej gry w barażach. W bardzo ważnym spotkaniu pokonali Armenię, która przed tą serią gier zajmowała trzecią lokatę.
W całym meczu doczekaliśmy się tylko jednego gola. W 26. minucie trafienie na wagę trzech punktów zanotował napastnik PAOK-u Saloniki, Alexandru Mitrita.
W starciu dwóch najsłabszych drużyn tej grupy Islandia pokonała 4:0 Liechtenstein. Rewelacja EURO 2020 praktycznie nie ma jednak szans na to, aby zagrać w Katarze.