Niemcy w finale młodzieżowego EURO! "Florian Wirtz SuperStar" [WIDEO]

Niemcy pokonali Holendrów 2:1 w półfinale mistrzostw Europy do lat 21. Niekwestionowanym bohaterem meczu został Florian Wirtz.
Spotkanie, niczym najlepsze produkcje Alfreda Hitchcocka, rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Niemcy w pierwszych sekundach półfinałowego starcia przeprowadzili kombinacyjną akcję, którą wykończył Florian Wirtz.
- Zabawili się. Wirtz SuperStar - skomentował Mateusz Borek.
Po ośmiu minutach było już 2:0. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się niesamowity Wirtz. Tym razem pomocnik oddał precyzyjny strzał ze skraju pola karnego.
Prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, bowiem w 20. minucie Mergim Berisha trafił z rzutu wolnego w słupek. Jeszcze przed przerwą znakomicie dysponowany Wirtz miał szansę skompletować hat-tricka, ale przegrał pojedynek z bramkarzem reprezentacji Holandii.
W drugiej połowie swego rodzaju hat-tricka skompletował Berisha. Otóż napastnik jeszcze dwa razy trafił w słupek bramki Justina Bijlowa. Najpierw zawodnik Red Bull Salzburg obił obramowanie lewą nogą, chwilę później głową.
W 67. minucie "Oranje" zdobyli bramkę kontaktową. Do siatki trafił Perr Schuurs. Lepiej w tej sytuacji mógł się zachować niemiecki golkiper, Finn Dahmen.
Na cztery minuty przed końcem spotkania do siatki trafił Myron Boadu, jednak trafienie nie zostało uznane, ponieważ Holender złamał linię spalonego. Wynik spotkania już nie uległ zmianie. W finale Niemcy zmierzą się z Portugalią, która w półfinale wyeliminowała reprezentację Hiszpanii. Mecz o złoto odbędzie się 6 czerwca.
Adam Kłos03 Jun 2021 · 22:51