Niemieccy piłkarze odpadli z Igrzysk Olimpijskich. Pogrążył ich gol samobójczy [WIDEO]

screen z Twittera
Olimpijska reprezentacja Niemiec już na fazie grupowej zakończyła udział w turnieju piłkarskim. W ostatnim meczu fazy grupowej nasi zachodni sąsiedzi tylko zremisowali 1:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Turniej w Japonii od początku nie układał się po myśli Niemców. Pierwszy mecz zakończył się porażką 2:4 z Brazylią, drugi wygraną z Arabią Saudyjską, choć tylko 3:2.
Aby awansować do fazy pucharowej, nasi zachodni sąsiedzi musieli pokonać Wybrzeże Kości Słoniowej. Długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po przerwie to piłkarz z Afryki wyszli na prowadzenie. W 67. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Benjamin Henrichs interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.
Niemcy rzucili się do ataku. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Eduard Loewen. To było jednak zbyt mało, aby awansować do ćwierćfinału - remis 1:1 dał awans Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Nadspodziewanie trudną przeprawę z Arabią Saudyjską mieli reprezentanci Brazylii. Początkowo nic tego nie zapowiadało, bo już w 14. minucie do siatki trafił Matheus Cunha.
Jeszcze przed przerwą niespodziewanie wyrównał Abdulelah Al Amri. Ostatecznie obyło się jednak bez niespodzianki. Po dwóch golach Richarlisona "Canarinhos" zwyciężyli 3:1 i to oni wyszli z grupy D z pierwszego miejsca.