Niemieckie media bezlitosne dla Lewandowskiego. Polak graczem z najgorszą notą. "Był totalną porażką"

Philippe Ruiz / Press Focus
Bayern Monachium w pierwszej odsłonie dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów zremisował z Red Bullem Salzburg 1:1. Mistrzowie Niemiec rozegrali bardzo przeciętny mecz, a zdaniem "Kickera" najsłabszy na boisku był Robert Lewandowski.
Ekipę z Salzburga już w 21. minucie na prowadzenie wyprowadził 20-letni Junior Adamu. Później przez kilkadziesiąt minut Bayern bił głową w mur, a gospodarze odgryzali się groźnymi kontrami.
Do wyrównania dopiero w 90. minucie doprowadził Kingsley Coman. Niewielki udział przy bramce miał Lewandowski, który w polu karnym przepychał się z obrońcą rywali, który następnie nie zdążył do strzelającego Francuza.
Przez większość meczu polski napastnik był jednak mocno niewidoczny. Niezwykle rzadko dostawał od kolegów jakiekolwiek podania. Drugi raz w trwającym sezonie nie oddał też żadnego strzału na bramkę.
Zauważył to niemiecki "Kicker", który tradycyjnie wystawił pomeczowe oceny w skali 1-6, gdzie 1 oznacza “klasę światową”.
Lewandowski dostał notę 5. Jako jedyny zawodnik biorący udział w środowym spotkaniu. Wyżej oceniono zarówno wszystkich jego kolegów, jak i przeciwników.
Suchej nitki na polskim napastniku nie pozostawił także niemiecki portal "Sportschau.de".
- Za mało — to przez długi czas po zmianie stron pozostał główny problem Bayernu. Za mało precyzji, za mało gry zespołowej, niedostatecznie przemyślane akcje i kombinacje szans — zaskakująco dużo pozostawiono przypadkowi. W dodatku Lewandowski był tego wieczoru totalną porażką - napisano.
Lewandowski w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów zdobył dziewięć bramek. W klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek wyprzedza go jedynie Sebastien Haller z Ajaksu (10).
Adam Nowacki17 Feb 2022 · 06:59
Źródło: Kicker / Sportschau.de