Nieprawdopodobna końcówka w Poznaniu! Stal Mielec strzeliła dwa gole i pokonała Lecha [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań przegrał 1:2 ze Stalą Mielec w ostatnim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Goście przegrywali aż do 89. minuty spotkania.
Podopieczni Macieja Skorży dopiero w drugiej połowie podkręcili tempo gry i zaczęli stwarzać sobie podbramkowe okazje w rywalizacji z ostatnią drużyną w ligowej tabeli.
Tuż po przerwie piłka zatrzymała się na słupku bramki Stali po mocnym uderzeniu z dystansu kapitana Lecha - Tymoteusza Puchacza. Później, w sytuacji sam na sam z Alanem Czerwińskim, górą okazał się bramkarz gości, Rafał Strączek.
W 80. minucie to właśnie akcja z udziałem bocznych obrońców “Kolejorza” przyniosła prowadzenie gospodarzem. Po dośrodkowaniu Czerwińskiego piłka trafiła ostatecznie do Puchacza, który z pomocą rykoszetu strzelił swojego pierwszego gola w lidze w tym sezonie.
Stal grała jednak do końca i w 89. minucie - w swoim stylu - niespodziewanie odrobiła stratę. Po wrzucie piłki z autu i zamieszaniu w polu karnym Lecha piłkę do własnej bramki skierował wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Wasyl Kraweć.
Jeszcze większe emocje zaczęły się jednak w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Po kolejnym wrzucie piłki z autu w szesnastkę rywala sensacyjną wygraną dał Stali Jonathan de Amo.
Zwycięstwo pozwoliło Stali wyprzedzić w tabeli Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała i opuścić strefę spadkową. Lech pozostaje na 10. miejscu w klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 01 May 2021 · 21:59