Niesamowita forma Dawida Kubackiego! Polak zdeklasował rywali i wygrał z ogromną przewagą w Titisee-Neustadt!

Dawid Kubacki z ogromną przewagą zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Polak wyprzedził Anże Laniska oraz Stefana Krafta. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła, a ósmy był Kamil Stoch.
W pierwszej serii Dawid Kubacki był wręcz bezkonkurencyjny. Polak miał ponad 12 punktów przewagi nad drugim Granerudem. Szanse na podium zachowywali Piotr Żyła i Kamil Stoch. Więcej o pierwszej części konkursu pisaliśmy TUTAJ.
Tak jak można było się spodziewać, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w drugiej serii jedynie potwierdził dominację. Skoczył aż 143 metry, najdalej w całym konkursie. W efekcie miał ponad 25 punktów przewagi nad Anże Laniskiem i Stefanem Kraftem.
Świetnym skokiem popisał się Piotr Żyła. Jego 137 metrów i przewaga z pierwszej części konkursu wystarczyły do tego, aby po swoim skoku objął fotel lidera. Ostatecznie znalazł się tuż za podium - na czwartym miejscu.
Do podium sporo zabrakło Kamilowi Stochowi. Trzykrotny mistrz olimpijski zakończył jednak zmagania w pierwszej dziesiątce - na ósmej pozycji. W drugiej serii osiągnął 136 metrów.
Sporym zaskoczeniem w pierwszej serii była postawa Wąska, który zajmował 12. lokatę. W drugim skoku potwierdził dobrą dyspozycję - osiągnął 132,5 metra. Dzięki temu awansował o jedną pozycję - na 11. miejsce.
Kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich zostaną rozegrane w przyszły weekend. Na 17 i 18 grudnia zaplanowano zawody w szwajcarskim Engelbergu.