Niesamowita Kolumbia! Odrobiła dwie bramki straty i wygrała z Francją!

AGIF / Shutterstock.com
Francja przegrała przed własną publicznością z Kolumbią 2:3 (2:1) w piątkowym meczu towarzyskim rozegranym w Saint-Denis pod Paryżem. Obie drużyny przygotowują się do MŚ 2018.
"Trójkolorowi" objęli prowadzenie po jedenastu minutach gry, kiedy to fatalny błąd Davida Ospiny wykorzystał Olivier Giroud, który z bliska skierował piłkę do siatki pod poprzeczkę. Kwadrans później podwyższył Thomas Lemar, który uderzeniem z pola karnego wykończył skutecznie koronkową akcję mistrzów świata z 1998 roku.
"Los Cafeteros" uzyskali kontaktowe trafienie już po kolejnych dwóch minutach. Tym razem po wyraźnym błędzie Hugo Llorisa na listę strzelców wpisał się Luis Muriel. Siedemnaście minut po zmianie stron wyrównał płaskim uderzeniem z pola karnego Radamel Falcao, którego świetnie wypatrzył w polu karnym James Rodriguez.
Losy konfrontacji rozstrzygnął pięć minut przed końcem Juan Quintero, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany dla zespołu z Ameryki Południowej. Kolumbia będzie grupowym rywalem Polaków podczas mundialu w Rosji. Francja natomiast w grupie C zmierzy się z Peru, Danią oraz Australią.