Niesamowite spotkanie Śląska Wrocław! Sześć goli i upragniony awans w eliminacjach europejskich pucharów

Niesamowite spotkanie Śląska! Sześć goli i upragniony awans w eliminacjach europejskich pucharów
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Śląsk Wrocław zagra w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji. W rewanżowym starciu z Araratem Erywań podopieczni Jacka Magiery zremisowali 3:3.
"Wojskowi" przystąpili do dzisiejszego starcia z dwubramkową zaliczką. Tydzień temu Śląsk wygrał na wyjeździe 4:2. Rewanż rozpoczął się idealnie dla gospodarzy z Wrocławia. Już po kilkudziesięciu sekundach do siatki trafił Robert Pich. Skrzydłowy imponuje formą, bowiem w pierwszej kolejce Ekstraklasy także wpisał się na listę strzelców.
W kolejnych minutach Śląsk miał jeszcze okazję na zdobycie kolejnych bramek. Strzały oddawali m.in. Mark Tamas i Erik Exposito.
Pod koniec pierwszej połowy doszło jednak do prawdziwej katastrofy w szeregach wrocławian. W ciągu dwóch minut obrońcy dwukrotnie nie upilnowali Mory'ego Kone. Najpierw Iworyjczyk doprowadził do remisu po asyście Edgara Malakyana, później skompletował dublet, wykorzystując podanie od Sergesa Deble.
Tuż po przerwie drogę do bramki znalazł Rafał Makowski. Trafienie pomocnika niestety nie zostało uznane z powodu zagrania ręką.
Śląsk dopiął swego w 58. minucie. Premierową bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Szymon Lewkot. Tym razem wrocławianie poszli za ciosem. W 66. minucie dublet skompletował niesamowicie dysponowany Robert Pich.
W 89. minucie odpowiedział jeszcze Donimani Silue, tym samym ustalając wynik spotkania. W dwumeczu Śląsk wygrał 7:5. W kolejnej rundzie wrocławska ekipa zagra z Hapoelem Beer Szewa.
Adam Kłos29 Jul 2021 · 21:53