Niesamowite widowisko w meczu FC Barcelony z Atletico. Trzy rzuty karne, Messi trafił w stylu Panenki [WIDEO]

FC Barcelona zremisowała z Atletico Madryt w hicie 33. kolejki Primera Division. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
Walka o mistrzostwo Hiszpanii wkracza w decydującą fazę. Póki co Real Madryt jest bezbłędny, a FC Barcelona potyka się niemal na każdym kroku. Wcześniej "Duma Katalonii" straciła punkty w meczach z Sevillą i Celtą. Dziś wywalczyła tylko jedno "oczko" w starciu z Atletico.
Już od pierwszych minut nie brakowało emocji na Camp Nou. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Costa. Problem w tym, że trafił do... własnej bramki. Zawodnik niefortunnie zagrał po rzucie rożnym wykonanym przez Leo Messiego.
Napastnik Atletico po chwili mógł się zrehabilitować. Sędzia podyktował rzut karny dla Atletico, do piłki podszedł Costa, ale Ter Stegen obronił strzał. Jedenastkę powtórzono, bo golkiper "Blaugrany" wyszedł przed linię bramkową. Tym razem rzut karny wykonał Saul, który nie zmarnował okazji.
Do przerwy było 1:1, a tuż po powrocie z szatni wielkie emocje odżyły na nowo. Najpierw Felipe trącił Semedo w polu karnym, a arbiter wskazał na wapno, co wzbudziło liczne wątpliwości. Po chwili Leo Messi zamienił jedenastkę na gola. Argentyńczyk uderzył w stylu Panenki i mógł się cieszyć z 700. bramki w swojej seniorskiej karierze.
W 62. minucie w obrębie szesnastki doszło do kontaktu między Semedo a Carrasco. Sytuacja wzbudziła olbrzymie kontrowersje, ale sędzia podyktował kolejny rzut karny. Do siatki znów trafił Saul, choć Ter Stegen był blisko skutecznej interwencji.
W kolejnych minutach Barcelona szukała swojej szansy, ale nie zdołała przebić się przez defensywę przyjezdnych. Na boisku pojawili się Fati i Griezmann, jednak wynik nie uległ zmianie.

Barca obecnie ma na koncie 70 "oczek". Jeśli Real Madryt wygra swój najbliższy mecz z Getafe, to powiększy przewagę nad "Blaugraną" do 4 punktów.
Daniel Makarewicz30 Jun 2020 · 23:57