Niesamowite zwycięstwo Manchesteru United! Piękny gol Lingarda i obroniony karny w ostatniej minucie [WIDEO]

Spotkanie West Hamu z Manchesterem United obfitowało w wielkie emocje. Ostatecznie "Czerwone Diabły" wygrały 2:1.
Początek meczu należał do gospodarzy z Londynu. W 20. minucie David de Gea musiał się nagimnastykować, aby obronić strzał Jarroda Bowena. Dobitka Tomasa Soucka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Hiszpana.
W 28. minucie Łukasz Fabiański po raz pierwszy został przetestowany przez zawodników z Manchesteru. Bruno Fernandes oddał mocne uderzenie z woleja. Polak sparował piłkę na słupek, ratując "Młoty" od straty gola.
Wynik spotkania po dwóch kwadransach otworzył Said Benrahma, któremu pomógł Raphael Varane. Stoper United pechowo odbił piłkę uderzoną przez Algierczyka i kompletnie zmylił de Geę.
W 35. minucie Cristiano Ronaldo doprowadził do remisu. Portugalczyk doszedł do centry Bruno Fernandesa i na raty pokonał Łukasza Fabiańskiego. Do przerwy było 1:1, chociaż w 44. minucie obrońcy West Hamu znów nie pokryli Ronaldo. "Fabian" jednak nie dał się pokonać po raz drugi.
Chwilę po zmianie stron "CR7" stanął przed idealną szansą na skompletowanie dubletu. Tym razem znów fantastyczną interwencją popisał się Fabiański.
W 76. minucie Cristiano domagał się odgwizdania rzutu karnego. Mimo protestów Portugalczyka, arbiter nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr.
W 89. minucie Jesse Lingard oddał kapitalny strzał, który zapewnił Manchesterowi prowadzenie. Anglik strzelił przeciwko drużynie, w której spędził połowę ostatniego sezonu.
W doliczonym czasie gry arbiter podyktował jeszcze rzut karny dla West Hamu. Ręką we własnej szesnastce zagrał Luke Shaw. Specjalnie na rzut karny wszedł Mark Noble. De Gea obronił strzał doświadczonego pomocnika.
W drugim meczu rozgrywanym od godziny 15:00 Brighton udało się pokonać 2:1 Leicester. Na listę strzelców wpisali się Neal Maupay, który wykorzystał rzut karny, a także Danny Welbeck i Jamie Vardy. Jakub Moder wszedł z ławki w 79. minucie.
Adam Kłos19 Sep 2021 · 16:54