Niesamowity bój w finale Australian Open! Mistrz Novak Djoković pokonał kryzys i Dominika Thiema [WIDEO]

Novak Djoković
Źródło zdjęcia: lev radin / Shutterstock.com

Novak Djoković pokonał Dominika Thiema w finale wielkoszlemowego Australian Open po czterogodzinnej walce! To ósmy tryumf Serba w AO.

Relacja na żywo

Faworytem spotkania był Serb, który wygrał już w Melbourne siedmiokrotnie i jeszcze nigdy nie znalazł pogromcy w finale. Mecz o tytuł nie zapowiadał się jednak łatwo dla Djokovicia. Z Thiemem wygrał co prawda sześć z dziesięciu oficjalnych pojedynków, lecz z ostatnich pięciu meczów aż cztery wygrał tenisista z Austrii.

Początek spotkania potwierdził początkowe przypuszczenia - Djoković wygrał pierwsze trzy gemy, ale później przebudził się Thiem. Austriak doprowadził do remisu 4:4 i zaczęły się prawdziwe emocje. Ostatecznie to Serb wygrał otwierającą mecz partię - było 6:4.

Djoković dobrze zaczął także drugiego seta, wygrywając gema do zera. Później do głosu doszedł Thiem, który był lepszy w trzech kolejnych gemach. Djoković zdołał doprowadzić do remisu 4:4, ale uległ w kolejnych dwóch gemach.

Serb był zły na sędziego, który go upomniał. - Dobra robota. Sprawiłeś, że będziesz sławny - powiedział tenisista w przerwie.

Trzeci set zaczął się od świetnej serii Thiema, który wygrał cztery gemy. Djoković próbował ratować sytuację, ale ostatecznie przegrał 2:6.

W czwartej partii gra toczyła się gem za gem - sytuacja ta trwała do stanu 3:3. Następnie Djoković wygrał trzy kolejne gemy i doprowadził do wyrównania w całym starciu.

Piątego seta lepiej rozpoczął Thiem, którego łupem padł pierwszy gem. Djoković szybko odpowiedział i było 1:1. Serb dobrze spisywał się w dalszych minutach i wyszedł na prowadzenie 3:1, a później 5:3. Ostatecznie Djoković wygrał 6:4.

Dominic Thiem - Novak Djoković 4:6, 6:4, 6:2, 3:6, 4:6

Źródło: własne/Twitter