Niesamowity finisz sezonu 2. Bundesligi! Kibice HSV już świętowali awans. Potem otrzymali cios [WIDEO]

Niezwykły koniec sezonu w 2. Bundeslidze. Kibice HSV cieszyli się z bezpośredniego awansu swojej drużyny, ale ich radość została brutalnie przerwana.
Przed ostatnią kolejką pewny awansu do Bundesligi był zespół Darmstadt. O drugie miejsce korespondencyjnie rywalizowały Heidenheim i HSV.
Długo zanosiło się na sukces drużyny z Hamburga, która wygrała 1:0 z Sandhausen. Jej kibice zaczęli już świętować awans, bo Heidenheim jeszcze w 93. minucie przegrywało z Jahn Regensburg 1:2.
Radość fanów HSV zamieniła się jednak w rozpacz. Piłkarze Heidenheim wykorzystali aż jedenaście minut doliczonego czasu. Już w trzeciej gola na 2:2 z rzutu karnego strzelił Jan-Niklas Beste. Sześć minut później bramkę na wagę zwycięstwa i awansu swojej drużyny zdobył Tim Kleindienst.
Dla Heidenheim to historyczny sukces - w Bundeslidze zagra po raz pierwszy. HSV w barażach o awans zagra drugi raz z rzędu.
Rywalem zespołu z Hamburga w meczach o awans będzie VfB Stuttgart, które zajęło szesnaste miejsce w Bundeslidze. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek. Rewanż - 5 czerwca w Hamburgu.
Marcin Karbowski29 May 2023 · 08:34
Źródło: Twitter, sport.pl