Niesamowity mecz PSG! Czerwona kartka dla Neymara, Cavani ratuje punkt w doliczonym czasie gry! [VIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
Drużyna PSG zremisowała na wyjeździe z Olympique Marsylia 2:2 w meczu dziesiątej kolejki Ligue 1. Ekipa z Paryża uratowała jeden punkt w doliczonym czasie gry. Kilka minut przed końcem z boiska został wyrzucony Neymar.
Klasyk ligi francuskiej dostarczył wielkich emocji. Gospodarze objęli prowadzenie już w 16. minucie. Luiz Gustavo zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Uderzył mocno i precyzyjnie, co zaskoczyło golkipera gości. Ekipa ze stolicy wyrównała jeszcze w pierwszej połowie. Składną akcję sfinalizował bardzo dobrym strzałem Neymar, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
Goście jednak mieli sporo problemów ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych. Miejscowi grali niezwykle uważnie i skutecznie w defensywie. W 79. minucie to oni zadali zabójczy cios. Po rzucie rożnym o piłkę z boku pola karnego powalczył Clinton N'Jie, który mocno dośrodkował przed bramkę, gdzie mocnym strzałem popisał się Florian Thauvin.
W końcówce Lucas Ocampos ostro sfaulował Neymar, który wyprowadzał kontrę. Brazylijczyk zrewanżował mu się odepchnięciem. Sędzia obu piłkarzom pokazał po żółtej kartce. Były gracz FC Barcelony kilka chwil wcześniej już otrzymał takie upomnienie, a to oznaczało, że zobaczył czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni.

W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Edinson Cavani kapitalnie przymierzył z ponad 20 metrów, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Zespół Rudiego Garcii zajmuje piąte miejsce ze zdobytymi 18 punktami. Jego kolejnym rywalem będzie Lille OSC.
Podopieczni Unaia Emery'ego są liderem i mają na swoim koncie 26 "oczek", o cztery więcej od drugiego AS Monaco. Ich kolejnym rywalem będzie OGC Nice.