Niesamowity mecz Sassuolo z Juventusem! Sześć goli i wpadka "Starej Damy" [WIDEO]

Co to był za mecz! Na Mapei Stadium padło sześć goli. Juventus w spotkaniu 33. kolejki Serie A zremisował 3:3 z Sassuolo.
Juventus, choć nie prezentuje najwyższej formy, to dość pewnie zmierza po kolejny mistrzowski tytuł. "Stara Dama" ostatnio przegrała z Milanem i zremisowała z Atalantą, dziś podopieczni Maurizio Sarriego też nie uniknęli problemów.
Starcie na Mapei Stadium rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. W 5. minucie na listę strzelców wpisał się Danilo, który mocno uderzył zza pola karnego. W 12. minucie Juventus zadał kolejny cios. Tym razem do siatki trafił Higuain. Argentyńczyk nie pomylił się w sytuacji sam na sam.
Wydawało się, że Juventus pewnie dopisze trzy punkty do swojego dorobku, jednak dość niespodziewanie "Stara Dama" straciła kontrolę nad meczem. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Djuricić. W tej sytuacji nie popisała się defensywa mistrzów Włoch.
Początek drugiej połowy to popis gospodarzy. W 51. minucie z rzutu wolnego przymierzył Berardi. Po chwili Szczęsnego pokonał Caputo, który na wślizgu zamknął akcję, i to Sassuolo w niesamowitych okolicznościach objęło prowadzenie.
Juventus został znokautowany, ale zdołał się podnieść. W 64. minucie Alex Sandro uderzył głową po rzucie rożnym i zrobiło się 3:3. Mimo starań obu drużyn wynik nie uległ już zmianie. W końcówce Wojciech Szczęsny dwa razy uratował swoją drużynę, odbijając piłki po strzałach Traore i Bourabii.
"Stara Dama" po dzisiejszym remisie zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 77 punktów i o 7 "oczek" wyprzedzają drugą Atalantę.
Daniel Makarewicz15 Jul 2020 · 23:42