Niesamowity powrót RB Lipsk w hicie Bundesligi! Wygrana po golu w doliczonym czasie gry! [WIDEO]

Piłkarze RB Lipsk pokazali wielki charakter w hicie Bundesligi. Podopieczni Juliana Nagelsmanna przegrywali już 0:2 z Borussią Moenchengladbach, ale ostatecznie zdołali wyrwać zwycięstwo.
Po kolejnych wpadkach Bayernu Monachium wyścig o mistrzostwo Niemiec nabrał rumieńców. Piłkarze RB Lipsk po ostatniej kolejce zbliżyli się do "Die Roten" na dwa punkty.
Dziś dystans "Byków" do Bayernu nie uległ zmianie. Ekipa z Monachium rozbiła FC Koeln, zaś zespół z Lipska w dramatycznych okolicznościach pokonał Borussię Moenchengladbach.
Mecz na Red Bull Arena lepiej rozpoczęła drużyna "Źrebaków". W 6. minucie z rzutu karnego trafił Hofmann. Po niecałym kwadransie było już 0:2. Kolejny cios zadał Thuram.
Piłkarze RB Lipsk ruszyli do odrabiania strat. Do przerwy nie byli jednak w stanie nic zdziałać. Rywali dopadli za to w drugiej połowie.
Już w 50. minucie do siatki trafił Sørloth, ale system VAR anulował trafienie. Za to wątpliwości już nie było kilka chwil później, gdy Nkunku pokonał Sommera.
Ekipa "Byków" poszła za ciosem. W 66. minucie zdołała wyrównać. Tym razem na listę strzelców wpisał się Poulsen.
Gospodarze do ostatnich minut nacierali na rywali. W kluczowych momentach fantastycznie spisywał się Sommer. Golkiper "Źrebaków" nie zapobiegł jednak porażce. W 93. minucie Sørloth głową wpakował piłkę do siatki i utonął w ramionach kolegów.
Po dzisiejszym meczu Borussia Moenchengladbach ma na koncie 33 punkty. Daje jej to ósmą lokatę w ligowej tabeli. Drużyna RB Lipsk jest wiceliderem z dorobkiem 50 "oczek". Do Bayernu traci dwa punkty.
Daniel Makarewicz27 Feb 2021 · 20:28