Niespodziewana oferta dla Mauricio Pochettino. Od razu obejmie nowy klub po zwolnieniu z PSG?

Niespodziewana oferta dla Mauricio Pochettino. Od razu obejmie nowy klub po zwolnieniu z PSG?
J.E.E. / Press Focus
Autor: Maciej Pietrasik 10 maj 2022 | 08:25
Wszystko wskazuje na to, że Mauricio Pochettino po zakończeniu sezonu zostanie zwolniony z Paris Saint-Germain. Dziennikarze "L'Equipe" twierdzą, że Argentyńczyka chce zatrudnić Athletic Bilbao.
Ekipa z Parc des Princes odzyskała niedawno utracone przed rokiem mistrzostwo Francji. To jednak zdecydowanie za mało, aby zadowolić szefów klubu, którzy czekają na triumf w Lidze Mistrzów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Udział w tegorocznej edycji PSG zakończyło już na 1/8 finału, ulegając Realowi Madryt. Zanosi się na to, że latem zespół przejdzie kolejne gruntowne zmiany.
Odpowiedzialny za nie raczej nie będzie Mauricio Pochettino. Choć kontrakt Argentyńczyka jest ważny do czerwca 2023 roku, to szkoleniowiec ma zostać zwolniony po obecnym sezonie.
Jak donosi "L'Equipe", nie jest wykluczone, że 50-latek z miejsca przejmie posadę w innym klubie. Miała już nawet trafić do niego konkretna propozycja.
Pochettino chcą bowiem zatrudnić włodarze Ahletiku Bilbao. Ekipa z Kraju Basków nie zamierza przedłużać kontraktu z Marcelino, który wygasa już w czerwcu tego roku.
Prawdopodobnie pod wodzą tego szkoleniowca zespół z San Mames nie zdoła się bowiem zakwalifikować do europejskich pucharów. Gra na arenie międzynarodowej ma być natomiast głównym celem Pochettino na kolejny sezon.
Źródło: L'Equipe