Niespodziewana porażka reprezentacji Szwecji w el. MŚ. Ibrahimović wrócił i zawiódł

Reprezentacja Gruzji pokonała Szwecję w meczu el. MŚ. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (0:0).
Ekipa "Trzech Koron" była zdecydowanym faworytem tego starcia. Od pierwszych minut ruszyła na Gruzinów. W działaniach Szwedów brakowało jednak skuteczności. W pierwszej połowie nie byli w stanie złamać defensywy rywali, choć stworzyli szereg dogodnych okazji.
Znakomicie w bramce Gruzinów spisywał się Loria. Zawodził za to Ibrahimović, który wrócił do kadry po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.
Wydawało się, że w drugiej połowie podopieczni Janne Anderssona w końcu dobiorą się do rywali. Nic bardziej mylnego. Gruzini dzielnie odpierali kolejne ataki i w odpowiednim momencie zdołali zaskoczyć przyjezdnych.
W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Kwaracchelia. 20-latek odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i z bliska wpakował piłkę do siatki.
Ten zawodnik nieco ponad kwadrans później ustrzelił dublet. Tym razem wpadł w pole karne i uderzył obok interweniującego Olsena.
Więcej bramek już nie padło i porażka Szwedów stała się faktem. Ekipa "Trzech Koron" z 15 punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy "B". Druga jest Hiszpania, która uzbierała 13 "oczek", ale rozegrała o jeden mecz mniej.
Daniel Makarewicz11 Nov 2021 · 19:52