Niespodziewany ruch Angela Di Marii? Argentyńczyk może wzmocnić czołowy zespół La Liga

Niespodziewany ruch Angela Di Marii? Argentyńczyk może wzmocnić czołowy zespół La Liga
Mathieu Pattier/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 23 maj 2022 | 21:53
Angel Di Maria może dołączyć do FC Barcelony! Hiszpański dziennikarz, Ferran Martinez, podaje, że usługi Argentyńczyka zostały zaoferowane "Dumie Katalonii", która szuka alternatywnych rozwiązań, aby obsadzić pozycję prawego skrzydłowego.
Zarząd FC Barcelony chce szybko przystąpić do budowania kadry na kolejny sezon. Włodarze hiszpańskiego klubu mają nadzieję, że w ten sposób zapewnią Xaviemu czas, który jest niezbędny do udanego wdrożenia nowych zawodników w jego projekt.
Dalsza część tekstu pod wideo
W związku z tym przedstawiciele "Dumy Katalonii" zabiegają o transfer czołowego piłkarza Leeds United. Raphinha był rzekomo bardzo blisko przeniesienia się na Camp Nou, lecz sytuację skomplikowało utrzymanie, które sprawia, że "Pawie" mają wyższe oczekiwania finansowe (więcej TUTAJ).
Dziennikarz Ferran Martinez informuje, że to skłoniło do działania agentów Angela Di Marii. Argentyński piłkarz niebawem będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu, ponieważ końca dobiega jego umowa z PSG, która nie zostanie przedłużona.
Do tej pory media utrzymywały, że 34-latek ostatecznie wzmocni Juventus, z którym podpisze dwuletni kontrakt. Przedstawiciele "Starej Damy" nie mogą jednak dojść do porozumienia w sprawie zarobków skrzydłowego, co negatywnie wpłynęło na trwające negocjacje.
Teraz do gry o podpis doświadczonego piłkarza może włączyć się FC Barcelona. Dla "Dumy Katalonii" sprowadzenie Argentyńczyka jest jednak kwestią drugorzędną, jedną z alternatyw, jeśli nie uda się doprowadzić do transferu wspomnianego już pomocnika Leeds United.
Na liście ewentualnych wzmocnień drużyny Xaviego widnieje również Adan Januzaj. Belg odejdzie z Realu Sociedad i, podobnie jak Di Maria, będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Notowania Belga są jednak znacznie gorsze niż w wypadku Brazylijczyka oraz Argentyńczyka.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Ferran Martinez