Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Niestety! Było blisko, ale Polska zaczyna mistrzostwa świata w ręcznej od porażki

12 sty 2017 | 22:18 32
Źródło zdjęcia: Shutterstock
Polacy przegrali z Norwegami w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata we Francji.

Pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana. Faworytem byli nasi rywale, ale biało-czerwoni postanowili zawalczyć i przez większość czasu utrzymywali stykowy rezultat.

A zaczęło się świetnie - od dwóch bramek Tomasza Gębali przedzielonych interwencją Malchera przy rzucie karnym dla Norwegii. Było 2:0 w trzeciej minucie gry.

W 11 minucie Norwedzy, grając w osłabieniu, wyszli na prowadzenie 4:3. W 16 minucie wynik brzmiał tylko 5:4, defensywy obu zespołów spisywały się znakomicie.

W 17 minucie po golu Daszka to Polacy wyszli na prowadzenie 7:6. Potem już tak dobrze niestety nie było - Norwegia doprowadziła do remisu, a kilka chwil później wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Taką też przewagą skończyła się cała połowa: 12:10 dla rywali, ale z szansami na to, by powalczyć po przerwie.

...i na początku drugiej odsłony ta walka się udawała - dwie bramki Daszka, jedna Gębali i w 36 minucie mieliśmy remis po 13.

Kolejne fragmenty meczu to gra punkt za punkt. Norwegowie wychodzili na minimalne prowadzenie, Polacy błyskawicznie doprowadzali do remisu. Na pięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 20:20.

Trzy minuty przed końcem ofiarną interwencję zanotował Malcher, który dostał mocne uderzenie piłką w głowę. Potrzebna była pomoc sztabu medycznego, ale nasz bramkarz kontynuował grę.

Niestety w samej końcówce jednej z reprezentacji udało się odskoczyć na więcej niż punkt - byli to Norwegowie, którzy wyszli na prowadzenie 22:20. 80 sekund przed końcem zszedł Malcher, ale Polacy nie wykorzystali przewagi i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:20 dla Norwegów.

0
Z czasem powinno być lepiej! Trzeba powoli wyeliminować głupie błędy i niepotrzebne straty,wzmocnić nieco obronę i powinno być CIEKAWIE! :)
+3
Szkoda bo mogli wygrać. Zabrakło zimnej krwi pod koniec. Teraz musi być tylko lepiej!
12 sty 2017 | 23:13
+5
Malcher niczym Szmal
13 sty 2017 | 07:38
+2
W wielu sytuacjach był chyba nawet lepszy. I oby tak dalej.
+8
Zmiana pokoleniowa, ale znaki rozpoznawcze czyli: długie okresy bez strzelenia gola, niewykorzystywanie gry w przewadze, głupie błędy w ataku, to że my na swojego gola musimy się nieźle napracować a rywal często zdobywa swoje bez najmniejszego wysiłku jak były tak są nadal. Ale jak na tak przetrzebioną kadrę, bo nie tylko wielu odeszło ale też masa kluczowych zawodników złapała kontuzje za pięć dwunasta to jestem bardzo zadowolona, nie spodziewałam się że zagrają tak wyrównanie spotkanie. Owszem, Norwedzy nie są potęgą, ale mają na pewno więcej doświadczenia co dało o sobie znać w końcówce. Jest potencjał w tych chłopakach, a to co robił Malcher na bramce to nic tylko bić brawo. Nikt o zdrowym rozsądku chyba nie spodziewa się że na tym turnieju coś zwojujemy, chodzi o to żeby grać jak najdłużej i łapać doświadczenie i myślę że na razie nie możemy narzekać.
+2
Nieźle, niech nowi nabierają doświadczenia.
12 sty 2017 | 23:07
+3
moze byc juz tylko lepiej
12 sty 2017 | 22:43
+14
Bardzo fajne 50 minut pokazuje, że talent i serce do walki (czyli solidne podstawy nowej wspaniałej drużyny) to chłopaki mają. Brakuje tylko doświadczenia. Nawet Niewrzawa, co miał parę strat, kilka razy pokazał bardzo ciekawe zagrania. Z czasem proporcje się zmienią. Panowie dobra robota, grajcie tak dalej a efekty przyjdą.
12 sty 2017 | 22:38
+6
Największym plusem okazał się Malcher wielu obwiało się bez Szmala w bramce będzie o wiele gorzej a on grał dzisiaj koncertowo , niestety zabrakło koncentracji i konsekwencji z przodu w ostatnich 10 minutach ... w niedziele z Brazylią musimy wygrać jeśli chcemy wyjść z tej grupy , ale przy takim zaangażowaniu i walce naszych chłopaków jestem o to spokojny
12 sty 2017 | 22:36
+1
Przed meczem miałem obawy co to będzie, ale z każdą minutą uwierzyłem, że to jest zespół i jak zwykle grają z sercem i emocjami. Nie wyszło ale to młode chłopaki i mają czas - nowe pokolenie - nowe nadzieje. Trzymajmy kciuki!!
12 sty 2017 | 22:28
+1
Szkoda, mieliśmy tyle okazji wyjść na prowadzenie w drugiej połowie. Nie wiadomo jak wtedy by się mecz potoczył. Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą :/ Chociaż ogólnie miłe zaskoczenie grą chłopaków. :)
+2
No szkoda ale luk w obronie nie można zostawiać. Polacy zagrali bardzo dobrze nasz bramkarz bosko bronił, Daszek 100% ale obawiam się Japonii bo dobrze dzisiaj zagrali. Do boju Polska !
12 sty 2017 | 22:25
+2
Brawo panowie za walke, ale mamy okrojony skład, a w grupie nie lepiej... Francja, Rosja, Japonia i Brazylia
+12
Malcher broni a Polacy nie potrafią gola strzelić to na darmo to staranie naszego bramkarza
12 sty 2017 | 22:24
+1
Jest potencjał. Walka była. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji po udanych obronach Malchera. No ale wiadomo, nerwówka. Przegrali ale jakoś nie czuje tej porażki.
-4
Kurcze szkoda Wielki szkoda, że przegaliśmy:( czarno to widzę
13 sty 2017 | 07:40
+1
Zmień kredki.
+10
Nie dużo brakowało , obrona super , skuteczność słaba.Przez ostatnie 10 minut Polacy nie zdołali zdobyć bramki ale tu widać brak doświadczenia.Młoda drużyna ale widać że coś z tego będzie.Powodzenia.
12 sty 2017 | 22:23
+2
Dobra gra! Szkoda tych ostatnich 5 minut, wszystko to mogło się potoczyć zupełnie inaczej :/
12 sty 2017 | 22:22
+12
Chlopaki grali bardzo dobrze , glowa do gory udkujemy sie z brazylia I skośnookimi . A tak wogole przy stanie 20 do 21 dla norwegi polska miala akcje ale krajewski przekroczyl linie... nie wiadomoc co by bylo gdyby tego nie zrobil wiec wydaje mi sie ze powinien wziasc to na siebie zwlaszcza ze jest najbardziej doswiadczonym zawodnikiem . Jesli chodzi o najlepszych z Pl to szykuje nam sie drugi szmal I bielecki . :)
+2
drugi Bielecki oby, ale bramkarz ma już swoje 30 lat więc nie wiadomo ile jeszcze pogra, chociaż Szmal grał do 38 r.ż :D
13 sty 2017 | 04:00
0
to nie wiadomo, czy do późnej 30-stki? Bo nie wiem w końcu, co masz na myśli :)
12 sty 2017 | 22:21
+9
Szkoda ze obrony Malchera nie przełożyły się na punkty w ataku. Ale była ambicja i emocje z czego nasi szczypiorniści słyną
12 sty 2017 | 23:19
-1
ostatnio coraz bardziej słyną z zaprzepaszczania szans na wygrane
13 sty 2017 | 07:47
+1
Drużyna jest w kompletnej przebudowie. Mimo przegranej zagrali bardzo dobry mecz. Jak poprawią atak - bo 10 minut bez bramki to masakra - to nawet Norwegia mogłaby się obawiać o wynik. Szanse na remis były, a zwycięstwo to już by było marzenie.
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Promocje bukmacherskie

Skorzystaj z bonusu 350PLN dla nowych graczy i korzystaj z ogromnej oferty i wysokich kursów
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Odbierz 20zł bez depozytu za samą rejestrację, a następnie dokonaj pierwszej wpłaty i zgarnij bonus 100% do 500zł!