Nietypowa sytuacja w meczu Realu Madryt. Sędzia doznał kontuzji i nie mógł dokończyć spotkania [WIDEO]

Twitter
Autor: Maciej Pietrasik 11 lip 2020 | 07:00
Mecz Realu Madryt z Deportivo Alaves miał dość niecodzienny przebieg ze względu na Jesusa Gila Manzano. W pierwszej połowie doświadczony arbiter doznał kontuzji kostki, przez co nie był w stanie dokończyć spotkania. Zastąpił go sędzia techniczny, dla którego był to zarazem debiut w La Liga.
Jesus Gil Manzano to jeden z najbardziej doświadczonych hiszpańskich arbitrów. Wyznaczono go do prowadzenia piątkowego meczu Realu Madryt z Deportivo Alaves w 35. kolejce La Liga.
W 25. minucie doszło do starcia sędziego z napastnikiem gości, Lucasem Perezem. Nie mamy jednak na myśli typowej kłótni z arbitrem, lecz zupełnie przypadkowe zderzenie, w wyniku którego Manzano uszkodził kostkę.
Po chwili Manzano zarządził przerwę na uzupełnienie płynów, a sam poprosił o pomoc fizjoterapeutów. Dzięki ich zabiegom mógł dokończyć pierwszą połowę jako główny arbiter.
W przerwie ból okazał się jednak na tyle silny, że Manzano nie był już w stanie wyjść na drugą część spotkania. Zastąpił go Hector Rodriguez Carpallo, pełniący rolę sędziego technicznego.
Z pewnością nie była to dla niego łatwa sytuacja. Pochodzący z Alicante arbiter do tej pory nigdy nie prowadził bowiem spotkania na tym poziomie rozgrywkowym - sędziował jedynie mecze trzeciej ligi.
W Madrycie ustrzegł się jednak poważniejszych błędów. Real wygrał natomiast 2:0 i wykonał kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma cztery punkty przewagi nad FC Barceloną.
Źródło: Twitter

Tabela ligowa - La Liga

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 12

11 lip 2020 | 11:01
0
Ale jeszcze karniaka zdążył gwizdnać Xd
12 lip 2020 | 11:49
0
pierdolisz że znowu karnego dla realu dali? pewnie znowu z dupy.
12 lip 2020 | 23:53
0
kekłem :D
11 lip 2020 | 10:12
0
Słaby i stronniczy sędzia. Dobrze, że do końca sezonu nie będzie sędziował Barcelony. Oby w następnym sezonie też. Żadna strata dla La ligi.
11 lip 2020 | 08:54
0
Kiedy widzisz że pieniądze już na koncie hehe
11 lip 2020 | 08:27
0
Sędzia z 3 ligi tańszy haha. A tak na serio to sędzia to też człowiek nawet jak kalosz ;)
11 lip 2020 | 07:49
0
Z 3 ligi na mecz Realu to historia jak z bajki
11 lip 2020 | 08:20
0
pewnie przekonał pereza, że będzie dla niego gwizdał po taniości jak go wpuści do pierwszej ligi...ciekawe czy musiał oddać hajs skoro nie dokończył spotkania
11 lip 2020 | 11:31
0
Ale zabawne, musisz być królem imprez z takim ciętym żartem. Poziom żartu najebany wujek na weselu z wielkim brzuchem z koszula wychodząca ze spodni.
11 lip 2020 | 11:54
nie wiem dlaczego sądzisz że żartuję, takie historie z bajki się nie zdarzają wśród sędziów, że sobie nagle awansuje o kilka lig
przypomnę ci może podobną historię jak z bajki - był rok 2002, MŚ w korei, na sędziów wybrano jakichś nieznanych gości z niskich lig, którzy nigdy nie sędziowali na najwyższym szczeblu i dziwnym przypadkiem błędy na korzyść korei sypały się jeden po drugim, sędziowie nie widzieli brutalnych fauli koreańczyków, a bramki ich przeciwników były anulowane z powodów znanych tylko tym sędziom, bo powtórki TV nic nie wykazywały...
0
nie wiem dlaczego sądzisz że żartuję, takie historie z bajki się nie zdarzają wśród sędziów, że sobie nagle awansują o kilka lig
przypomnę ci może podobną historię jak z bajki - był rok 2002, MŚ w korei, na sędziów wybrano jakichś nieznanych gości z niskich lig, którzy nigdy nie sędziowali na najwyższym szczeblu i dziwnym przypadkiem błędy na korzyść korei sypały się jak z rękawa
11 lip 2020 | 07:19