Nietypowa sytuacja w meczu Realu Madryt. Sędzia doznał kontuzji i nie mógł dokończyć spotkania [WIDEO]

Twitter
Mecz Realu Madryt z Deportivo Alaves miał dość niecodzienny przebieg ze względu na Jesusa Gila Manzano. W pierwszej połowie doświadczony arbiter doznał kontuzji kostki, przez co nie był w stanie dokończyć spotkania. Zastąpił go sędzia techniczny, dla którego był to zarazem debiut w La Liga.
Jesus Gil Manzano to jeden z najbardziej doświadczonych hiszpańskich arbitrów. Wyznaczono go do prowadzenia piątkowego meczu Realu Madryt z Deportivo Alaves w 35. kolejce La Liga.
W 25. minucie doszło do starcia sędziego z napastnikiem gości, Lucasem Perezem. Nie mamy jednak na myśli typowej kłótni z arbitrem, lecz zupełnie przypadkowe zderzenie, w wyniku którego Manzano uszkodził kostkę.
Po chwili Manzano zarządził przerwę na uzupełnienie płynów, a sam poprosił o pomoc fizjoterapeutów. Dzięki ich zabiegom mógł dokończyć pierwszą połowę jako główny arbiter.
W przerwie ból okazał się jednak na tyle silny, że Manzano nie był już w stanie wyjść na drugą część spotkania. Zastąpił go Hector Rodriguez Carpallo, pełniący rolę sędziego technicznego.
Z pewnością nie była to dla niego łatwa sytuacja. Pochodzący z Alicante arbiter do tej pory nigdy nie prowadził bowiem spotkania na tym poziomie rozgrywkowym - sędziował jedynie mecze trzeciej ligi.
W Madrycie ustrzegł się jednak poważniejszych błędów. Real wygrał natomiast 2:0 i wykonał kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma cztery punkty przewagi nad FC Barceloną.
Maciej Pietrasik11 Jul 2020 · 07:00
Źródło: Twitter