Nieudany debiut Arkadiusza Milika. Dostał ponad pół godziny, ale Marsylia znów przegrała [WIDEO]

screen z TV
Arkadiusz Milik zaledwie dwa dni po transferze dostał szansę debiutu w Olympique Marsylia. Polak pojawił się na murawie w 59. minucie, ale nie zdołał trafić do siatki. Jego zespół przegrał z AS Monaco 1:3.
Zgodnie z zapowiedziami Andre Villasa-Boasa Arkadiusz Milik rozpoczął to spotkanie jedynie na ławce rezerwowych. W kadrze AS Monaco zabrakło natomiast miejsca dla Radosława Majeckiego.
Wicemistrzowie Francji, którzy ostatnio spisywali się bardzo słabo, rozpoczęli ten mecz z dużym animuszem. Już w dwunastej minucie przyniosło to efekt w postaci gola dla Olympique Marsylia.
Duje Caleta-Car bardzo dobrze podał do Nemanji Radonjicia, dzięki czemu Serb znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wykorzystał tę sytuację. 24-latek nie dał szans Benjaminowi Lecomte'owi.
W kolejnych minutach Monaco starało się odpowiedzieć. Na wysokości zadania stanął jednak Mandanda, który znakomicie obronił mocne uderzenie Diopa z dystansu. Później spudłował z kolei Ben Yedder.
Po przerwie ataki gospodarzy trwały nadal, ale tym razem szybko przyniosły efekt w postaci wyrównania. Po dośrodkowaniu Gołowina z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Maripan.
To spowodowało, że Andre Villas-Boas zdecydował się na dość szybką zmianę i wpuścił na boisko Milika. Polak zastąpił Dario Benedetto w 59. minucie spotkania.
Kwadrans później ekipa z Monaco wyszła na prowadzenie. Trzeba przyznać, że Marsylia miała nieco pecha, bo gospodarzom nie należał się rzut rożny. Arbiter podjął jednak decyzję o kornerze, po nim bardzo źle zachował się Mandanda, wychodząc z bramki, a do siatki trafił Tchouameni, który uprzedził golkipera.
Milik w ciągu ponad 30 minut nie był zbyt widoczny. W końcówce rywali dobił natomiast Stevan Jovetić. Napastnik z Czarnogóry posłał prawdziwą bombę z rzutu wolnego, ustalając wynik na 3:1.
AS Monaco po tej wygranej ma już na koncie 39 punktów i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Marsylia zgromadziła siedem "oczek" mniej i jest szósta.
Maciej Pietrasik23 Jan 2021 · 22:55