Nieudany debiut Lukasa Podolskiego. Wyraźna porażka Górnika Zabrze [WIDEO]

Marcin Bulanda / Press Focus
Lukas Podolski zadebiutował w Górniku Zabrze. Jego nowa drużyna przegrała w sparingu z Banikiem Ostrawa 1:3.
Przed meczem odbyła się prezentacja składu Górnika na zaczynający się w przyszłym tygodniu sezon. Podolski został przywitany gromkimi owacjami.
Były reprezentant Niemiec na mecz z Banikiem wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce i zgodnie z ustaleniami zagrał tylko w pierwszej połowie. Mógł nawet strzelić gola, gdy po dośrodkowaniu Erika Janży huknął z pierwszej piłki. Skuteczną interwencją popisał się jednak bramkarz Banika.
Po meczu formę Podolskiego szczerze ocenił Jan Urban. O tym, co jest problemem reprezentanta Niemiec, przeczytacie TUTAJ.
Jako pierwsi do bramki trafili goście. W 27. minucie prowadzenie dał im David Buchta.
Górnika było stać na doprowadzenie do wyrównania. W 38. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Mateusz Cholewiak.
Remis nie utrzymał się jednak długo. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy drugiego gola dla Banika strzelił Nemanja Kuzmanović. Ten sam piłkarz w 53. minucie ustalił wynik spotkania.
Marcin Karbowski17 Jul 2021 · 18:57