Niewykorzystana szansa Lecha Poznań w LE. "Kolejorz" prowadził, grał w przewadze i... przegrał! [WIDEO]

Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Standardem Liege w spotkaniu czwartej kolejki Ligi Europy. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:0).
"Kolejorz" na początku listopada pokonał na własnym boisku Standard Liege. Podopieczni Dariusza Żurawia wówczas wygrali 3:1, a ich przewaga nie podlegała dyskusji.
Dzisiejsze spotkanie miało jednak zupełnie inny przebieg. Belgijski zespół wyciągnął wnioski z poprzedniego starcia i od pierwszego gwizdka dyktował warunki. Lech nie miał za wiele do powiedzenie przeciwko znakomicie zorganizowanemu rywalowi.
Piłkarze Standard dominowali na boisku i stwarzali kolejne sytuacje pod bramką Bednarka. Polski golkiper spisywał się jednak bez zarzutu. Najwyższe umiejętności pokazał, gdy uderzali Fai i Oulare.
Lech zaatakował tuż przed gwizdkiem na przerwę. Zza pola karnego uderzał Mikael Ishak, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później do "Kolejorza" uśmiechnęło się szczęście. Oulare zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
Z osłabionych gospodarzy wyraźnie zeszło powietrze. Lech przejął inicjatywę. W 54. minucie Moder dograł do Ishaka, ale ten uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi indywidualną akcję przeprowadził Cimirot. Bednarek był jednak na posterunku.
W 60. minucie "Kolejorz" w końcu dopiął swego. Puchacz błysnął w polu karnym, piętą zagrał do Ishaka. Szwed huknął przy bliższym słupku.
Radość podopiecznych Dariusza Żurawia trwała dwie minuty. Pedro Tiba stracił piłkę w środku pola, rywale ruszyli z szybkim atakiem. Akcję z bliska wykończył Tapsoba.
W 75. minucie siły się wyrównały. Crnomarković przerwał kontrę rywali i w efekcie zobaczył drugą żółtą kartkę.
Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy. Piłkarze Lecha Poznań dali sobie wbić gola w doliczonym czasie gry. Głową uderzył Laifis i Bednarek nie miał nic do powiedzenia.
Daniel Makarewicz26 Nov 2020 · 22:52