Niewypał transferowy opuszcza FC Barcelonę. Hiszpański klub nie zdecydował się na dalszą współpracę

Niewypał transferowy opuszcza FC Barcelonę. Hiszpański klub nie zdecydował się na dalszą współpracę
Meng Dingbo / Xinhua / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 01 Lip 2022 | 21:47
FC Barcelona nie zdecydowała się na kontynuowanie współpracy z Adamą Traore oraz Luukiem de Jongiem. Obaj zawodnicy oficjalnie już opuścili szeregi "Dumy Katalonii".
W poprzednim sezonie FC Barcelona zdecydowała się na wypożyczenie Adamy Traore. Piłkarz ściągnięty z Wolverhampton początkowo robił duże wrażenie na kibicach hiszpańskiego klubu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Emocje związane ze sprowadzeniem skrzydłowego zostały jednak szybko uspokojone. W pierwszych dwóch meczach atletycznie zbudowany gracz zdołał zanotować dwie asysty, lecz później nie poprawił już swojego dorobku.
Ostatecznie Xavi stracił zaufanie do Hiszpana i odsunął go od pierwszego składu. Teraz FC Barcelona podjęła decyzję, że nie wykupi piłkarza z angielskiego klubu. W związku z tym wrócił on do Wolverhampton.
26-latek nie jest jednak jedynym zawodnikiem, który żegna się z Camp Nou na początku lipca 2022 roku. Ogłoszono również, że końca dobiegła przygoda Luuka de Jonga.
Holenderski piłkarz przebywał w "Dumie Katalonii" na zasadzie wypożyczenia i, podobnie jak w wypadku Traore, nie podjęto walki o nawiązanie dalszej współpracy. Wobec tego doświadczony napastnik wrócił do Sevilli.
Nie spędził tam jednak dużo czasu. 31-latek trafił na listę transferową i został sprzedany do PSV. Rodzimy klub de Jonga wyłożył około 4 milionów euro.
Źródło: FC Barcelona

Dyskusja 26