Niezawodny Karim Benzema! Francuz poprowadził Real Madryt do wygranej [WIDEO]

Meng Dingbo/Xinhua/PressFocus
Real Madryt dopisał trzy punkty do swojego dorobku w LaLiga. Dziś "Królewscy" pokonali na wyjeździe Celtę Vigo.
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a na dobre wrócili do wyścigu o końcowy triumf w Primera Division. Dziś odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo.
Tym razem uporali się z Celtą Vigo. "Królewscy" do tego spotkania przystąpili bez Sergio Ramosa, jednak ci, który dziś zagrali na Balaidos, spisali się na miarę oczekiwań.
Grą defensywy kierowali Nacho i Varane. Z kolei w ofensywie główne role odgrywali Kroos i Benzema. To właśnie ten duet nadawał rytm atakom "Los Blancos".
Piłkarze Realu Madryt wynik spotkania otworzyli w 20. minucie spotkania. Kroos podał do Benzemy, a Francuz z zimną krwią trafił do siatki.
10 minut później niemiecki pomocnik znów dał o sobie znać. Tym razem przyczynił się do odbioru piłki, a doskonałej okazji nie zmarnował Benzema.
Nadzieje gospodarzy odżyły jeszcze przed przerwą. W 40. minucie Mina uderzył głową po rzucie wolnym i futbolówka wylądowała w siatce "Los Blancos".
W drugiej połowie ekipa z Vigo szukała wyrównania. Najbliżej szczęścia był w 83. minucie Aspas. Piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła jednak tylko w słupek.
Ostatecznie Real wygrał 3:1. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Asensio, który z bliska dopełnił formalności po dograniu Benzemy.
Real Madryt po 28 spotkaniach na swoim koncie ma 60 punktów. Do liderującego Atletico traci tylko trzy "oczka". "Rojiblancos" rozegrali jednak o jeden mecz mniej.
Daniel Makarewicz20 Mar 2021 · 18:07